Po przeszczepie Seleny Gomez organizacja Lupus Research Alliance otrzymała pół miliona darowizny

Ewelina Pietruszka
18.09.2017 08:34
Selena Gomez po transplantacji nerki

Selena Gomez po transplantacji nerki (instagram.com/selenagomez)

Informacja o transplantacji nerki wokalistki wstrząsnęła światem show biznesu. Dawcą była bliska przyjaciółka Seleny Gomez. Pod opublikowanym zdjęciem pojawiła się nazwa kliniki, w której odbyła się operacja. Na konto organizacji wpłynęła spora darowizna.

Dwa lata temu zdiagnozowano u Seleny Gomez toczeń, chorobę autoimmunologiczną, która doprowadza do zaburzeń układu odpornościowego. Całkowita poprawa zdrowia możliwa jest dopiero po przeprowadzeniu operacji. Ponad połowa osób cierpiących na toczeń ma problemy z nerkami i potrzebuje transplantacji. W przypadku Seleny żaden z członków rodziny nie mógł być jej dawcą, piosenkarka potrzebowała nerki od osoby z nią niespokrewnionej. Dawczynią okazała się jej przyjaciółka, Francia Raisa. Kobiety poznały się w szpitalu dziecięcym w 2007 roku, na spotkaniu charytatywnym organizowanym przez Disneya i telewizję ABC.

Dobrze wiem, że niektórzy fani zauważyli moją nieobecność przez część lata i pytali, dlaczego nie promuję swojej nowej muzyki (.) Dowiedziałam się, że muszę przejść przeszczep nerki ze względu na tocznia, i zdrowiałam - napisała na Instagramie. Nie ma słów na to, jak mogę podziękować mojej pięknej przyjaciółce. Dała mi największy prezent i poświęciła się, ofiarując mi swoją nerkę - dodała.

Toczeń jest chorobą, o której nie słyszy się w mediach. Selena Gomez po zdiagnozowaniu tocznia głośno o nim mówiła, nie krępowała się również opublikowaniem zdjęcia pooperacyjnej blizny na Instagramie. W poście umieściła wzmiankę o organizacji, dzięki której transplantacja była możliwa. Na konto Lupus Research Alliance wpłynęły datki o łącznej sumie przekraczającej pół miliona dolarów.

- Otwartość i silny, emocjonalny związek Seleny z fanami zwrócił uwagę na chorobę, która często jest niedostrzegana - skomentował szef Lupus Research Alliance, Kenneth Farber. - W efekcie, wiele ludzi odwiedziło naszą stronę, by dowiedzieć się więcej na temat tocznia, nasze telefony nie przestają dzwonić a ruch na stronie jest wielki.

Niestety toczeń na tę chwilę jest nieuleczalny, można jedynie go kontrolować i powstrzymywać rozwój choroby. Selena Gomez musi zażywać leki do końca życia, które mają zapobiegać odrzuceniu przeszczepu, oraz wspomagać dalsze leczenie tocznia, aby choroba nie zniszczyła również nowej nerki.

Jak wiadomo operacja przeszła zgodnie z planem i Selena już wróciła na plan zdjęciowy do filmu Woodiego Allena. Wokalistka pojawi się u boku Timothée'ego Chalameta i Elle Fanning. W obsadzie znaleźli się ponadto Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber. Fabuła filmu jest nieznana.

Zobacz także

POLECANE RADIA