Akordeonowa wersja "Lotu trzmiela" zszokowała publikę. Nie do wiary , że to tylko jeden instrument!

Ewelina Pietruszka
28.08.2017 15:10
Nick Ariondo 'Lot trzmiela'

Nick Ariondo 'Lot trzmiela' (youtube.com)

Powstało wiele przeróbek trzeciego aktu opery rosyjskiego kompozytora Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, tym razem akordeonista Nick Ariondo podjął się próby zagrania słynnego tzw. perpetuum mobile. Widownia była zachwycona, jeden akordeon zastąpił całą orkiestrę.

Lot trzmiela stał się międzynarodowym ulubieńcem świata. To zadziwiające i elektryzujące solowe wydanie Nicka Ariondo prezentuje akordy niesamowitej dynamiki i mistrzostwa technicznego w sposób najbardziej innowacyjny i fascynujący.

Przez całą karierę Ariondo stworzył duży reportaż specjalistycznych aranżacji i oryginalnych kompozycji z jego koncertów instrumentalnych, wokalnych, kameralnych i orkiestrowych, obejmujących style muzyczne tworzące wczesną barokową, klasyczną ludowość i cygańską jazz, pop, nowoczesny współczesny.

Kiedy Nick zaczął grać cała orkiestra zamilkła i skupiła się tylko i wyłącznie na jego grze. Akordeonista zadziwił widownię pracą swoich palców, szybkimi ruchami stworzył wrażenie, gry wielu instrumentów. Wszyscy zgromadzeni w filharmonii wraz z orkiestrą oklaskiwali Arionda na stojąco.

Skromny muzyk w przeszłości współpracował między innymi z Paulem McCartney'em i Placido Domingoiem . Nick Ariondo dwukrotnie otrzymał nagrodę Grammy . Poza byciem wspaniałym muzykiem jest historykiem i redaktorem naczelnym Alfred Music Publishing .

Lot trzmiela to krótki utwór muzyczny, powstały w oparciu na utworze Aleksandra Puszkina pod tym samym tytułem. Długość tej w założeniu krótkiej formy muzycznej jest całkowicie zależna od wykonawcy. Utwór może trwać w nieskończoność . Nikołaj Rimski-Korsakow rozsławił Lot trzmiela z powodu setnej rocznicy urodzin Aleksandra Puszkina , rosyjskiego pisarza i przedstawiciela romantyzmu rosyjskiego, przypadającej w 1899 roku. Lot trzmiela "znanym przebojem" , który zapewnił sławę całości dzieła Rimskiego-Korsakowa.

Posłuchajcie akordeonowej wersji Lotu trzmiela .

 
Zobacz także

POLECANE RADIA