Film dokumentalny o Whitney Huston dostępny na Netflixie

Ewelina Pietruszka
28.08.2017 13:48
Whitney Huston

Whitney Huston (facebook.com/WhitneyHouston)

Wrzesień zawsze przynosi wiele nowości telewizyjnych. Tym razem Netflix przedstawia zapowiedź co czeka na użytkowników już w ten piątek. Na liście premier znajduje się film dokumentalny o Whitney Huston "Can I Be Me".

O problemach w życiu prywatnym Whitney mówiło się równie często, jak i o jej wyjątkowym głosie. Tytuł filmu zaciągnięto z pytań wokalistki do samej siebie. Kobieta była zagubiona i nie czuła się pewnie kiedy stała się coraz bardziej znana.

Dzieło po raz pierwszy pokazano na festiwalu Tribeca . Podstawą filmu są wywiady ze współpracownikami gwiazdy od fryzjerek i ochroniarzy, po ludzi z marketingu. "Can I Be Me" zdradza szczegóły z życia Huston . Znajduje się w nim także między innymi fragmenty nieukończonego dokumentu o tournee sprzed 18 lat. Piosenkarkę podejrzewano o lesbijski związek ze swoją asystentką, Robyn Crawford .

Musiała być kimś innym, musiała grać Whitney. To było niebywale trudne. Bardzo wcześnie straciła kontrolę nad swoim życiem - mówi o bohaterce swojego filmu Broomfield.

Wizerunek zamiast twarzy, tak większość współpracowników opisuje życie wyjątkowej wokalistki. W latach 80, Huston była pierwszą afroamerykańską piosenkarką, którą regularnie wyświetlano na stacji MTV . Producenci chcieli "wybielić" jej przeszłość na potrzebę wizerunku nieskazitelnej księżniczki popu. Whitney dorastała w Newark, w stanie New Jersey, gdzie był bardzo łatwy dostęp do ciężkich narkotyków. Już w dzieciństwie zażywała kokę i marihuanę.

Pracujący z Huston przyznają, że była ona bardzo plastyczna i podatna na sugestie, "Już wtedy nie wiedziała co się wokół niej dzieje" . Wszystkie "czarno-brzmiące" utwory odrzucano, rozjaśniano jej karnację w spotach reklamowych. Dodatkowym obciążeniem dla Whitney była pomoc finansowa nie tylko rodzinie ale swoim przyjaciołom i ich przyjaciołom. W ten sposób chciała usłyszeć od swojej matki, że jest z niej dumna, nigdy tego nie usłyszała.

W pracę nad filmem nie zaangażowano rodziny Huston . Whitney nie miała lekkiego życia, była maltretowana przez swojego męża i nadużywała narkotyków, wszystkiemu towarzyszyła głęboka depresja wokalistki. Ciało Whitney zmarła w 2012 roku, sekcja zwłok wykazała ślady marihuany i kokainy we krwi.

Zobacz także

POLECANE RADIA