Czarnoskórzy "Przyjaciele" dla Jaya-Z

Ewelina Pietruszka
07.08.2017 14:42
Fragment teledysku 'Moonlight' Jaya-Z

Fragment teledysku 'Moonlight' Jaya-Z (facebook.com/JayZ)

Raper zdecydował się na reaktywację sitcomu z lat 90 "Przyjaciele" z czarnoskórą obsadą. Do nowego teledysku "Moonlight" zaprosił sześcioro aktorów. Klip promuje nowy album Jaya-Z "4:44".

Ostatnio Amerykanin zajęty jest produkcją filmów i dokumentów. Jaz-Z polubił kręcenie teledysków i pracę z aktorami, podjął się nagrania fragmentu odcinka serialu "Przyjaciele" . Reaktywacja serialu promuje utwór "Moonlight" z nowego albumu "4:44" . Krążek ukazał się w czerwcu bieżącego roku i w niespełna tydzień uzyskał status platyny.

Rolę Moniki Geler, Chandlera Binga, Rachel Green, Rossa Gellera, Phoebe Buffay i Joey'ego Tribbianiego wcielili się kolejno Tessa Thompson, Lakeith Stanfield, Issa Rae, Jerrod Carmichael, Tiffany Haddish i Lil Rel Howery. Raper udostępnił jedynie fragment klipu odtwarzający fragment odcinka o tytule "The One Where No One's Ready" . W fragmencie aktorzy odtwarzają scenę kiedy Ross miał bardzo ważne wyjście służbowe, na które zaprosił swoich przyjaciół. Kiedy przyszedł do mieszkania swojej siostry, Moniki zauważył, że nikt jeszcze nie jest jeszcze gotowy.

Jerrod Carmichael stał się główną postacią filmu. Carmichael podążał za Issą Rae, za scenografię. Opuścił plan zdjęciowy, przeszedł przez drzwi i znalazł się na pustej łące. Przysiadł na ławce i przyglądał się księżycowi. Wtedy usłyszał głos prowadzącego galę rozdania Oskarów 2017 ogłaszający zwycięzcę za "Najlepszy film". Wcześniej omyłkowo przeczytano, że w tej kategorii zwycięża "La La Land" , oficjalnie konkurencję wygrał film dramatyczny "Moonlight" .

Pierwotna piosenka The Rembrandts - I'll Be There for You , została zastąpiona Whodini - Friends z 1989 roku. Siedmiominutowy odcinek dostępny jest dla subskrybentów Jaya-Z na jego oficjalnym profilu w aplikacji Tidal . Ogólnodostępna wersja zostanie opublikowana jeszcze w tym tygodniu.

Nie bez powodu Jay-Z wybrał "Przyjaciół" i odtwórców ról tytułowych przyjaciół. Podobnym serialem do "Friends" był "Living Single" grany przez czarnoskórych aktorów. Serial był jednym z najbardziej popularnych komedii afro-amerykańskich w czasach swojej świetności. Aktorzy skarżyli się, że nie zostali tak samo docenieni jak ich "biała wersja" "Przyjaciół" . Jay-Z postanowił przypomnieć o tym, że "Friends" nie był pierwszym sitcomem o historii grupki przyjaciół.

Zobacz także

POLECANE RADIA