Adam Lambert odchodzi z Queen?

Ewelina Pietruszka
03.08.2017 07:52
Adam Lambert i zespół Queen

Adam Lambert i zespół Queen (facebook.com/AdamLambert)

Wokalista musi stawić czoła krytyce dotyczącej jego obecności na scenie z zespołem Queen - "To nie jest prawdziwy Freddie Mercury". Czy fani odciągną go od koncertowania?

Pierwotny frontman Queen , Freddie Mercury znany był ze swojej charyzmy, pełnego zaangażowania podczas koncertów i miłością do fanów. Autor takich tekstów jak "Bohemian Rhapsody" , "We Are The Champions" czy "Killer Queen" zmarł w wyniku powikłań wywołanych AIDS. Po osiemnastu latach od śmierci Mercurego zespół Queen wystąpił w programie muzycznym "American Idol" gdzie poznał Adama Lamberta .

Muzycy nawiązali współpracę w 2009 roku, kiedy spotkali się na nagraniach do programu "American Idol" . Adam Lambert był wtedy uczestnikiem programu, w którym zajął 2 miejsce. Zespół zwrócił na niego uwagę, gdy w programie wykonywał utwór Led Zeppelin "Whole Lotta Love" . Koncertowali wspólnie dwa lata po emisji programu, jedynie okazjonalnie. Dopiero w 2014 ogłoszono trasę koncertową Queen + Adam Lambert Tour .

Adam Lambert coraz częściej słyszy negatywne opinie o swoich występach, jak sam mówi "głupkowaci fani" porównują go do dawnego wokalisty zespołu Queen , Freddiego Mercury . Mimo zaangażowania młodego wokalisty podczas trasy koncertowej, część fanów i tak uważa, że nie powinien próbować upodobniać się do Mercurego . Lambert podobnie jak Freddie jest charyzmatyczny na scenie i decyduje się na zmiany, często kontrowersyjnych strojów. Tym najbardziej zapisującym się w pamięć był różowy kombinezon.

"Najbardziej gejowski kombinezon jaki kiedykolwiek widzieliście".

Pewność Lamberta nie pozwala mu na zrezygnowanie z występów z Queen . Pomimo negatywnych opinii Lambert wciąż koncertuje z zespołem. Na każdym występie wraz z oryginalnymi członkami zespołu zaskakuje fanów. Ostatnim była głowa robota wychodząca spod sceny. Podczas utworów takich jak "Bohemian Rhapsody" na ekranach wyświetlane są urywki z występów Freddiego Mercury , co dla fanów zespołu tworzyło przyjemny wieczór.

W tym roku znów będziemy mogli usłyszeć legendarne piosenki Queen na żywo. Koncert Queen + Adam Lambert w Polsce odbędzie się 6 listopada w łódzkiej Atlas Arenie . Spieszcie się z zakupem biletów, ponieważ Roger Taylor zapowiada, że ta trasa koncertowa będzie zupełnie inna niż poprzednie, spowodowane jest to lepszymi warunkami technicznymi. Czym może zaskoczyć nas zespół?

 
Zobacz także
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • Gość: klonik53

  Oceniono 3 razy 3

  Co za wstrętny artykuł o Lambercie !!!!! Adam zawsze powtarza , że nie zamierza upodabniać się do Mercurego, i tylko odtwarza jego piosenki, wszędzie jest witany z aplauzem , podziwem i serdecznością bo jest wspaniałym , dobrym człowiekiem z charyzmą i dlatego jest tak uwielbiany przez fanów .a ma ich miliony !!!!

 • Diana Nik

  Oceniono 1 raz 1

  A critics! Bull shit! Read rapt reviews for concerts in America and do not write illiterate crap! That night they performed in Nashville and the reviews were brilliant.

 • Gość: FanMuzyki

  0

  Pani Pietruszka powinna zająć się pielęgnacją ogrodów warzywnych, może wtedy byłaby staranniejsza, bardziej przykładałby się do faktów niż do wypisywania głupot i zmyślonych incydentów. Wszystkie występy (a było ich sporo na przestrzeni 6 lat) oraz trasy koncertowe Queen + Adam Lambert są wyprzedawane! Często popyt jest tak wielki, że organizowane są dodatkowe koncerty. Recenzje krytyków muzycznych są fantastyczne a zachwyt fanów ogromny. Zanim Pani Pietruszka napisze coś następnym razem niech chociaż zapozna się z ogromnym archiwum w necie! Queen + Adam Lambert koncertowali już w 2014, 2015 i 2016 r. w różnych częściach świata. Gdyby nie spodobali się wielbicielom muzyki, gdyby nie byli zgrani i niesamowici, Ich współpraca skończyłaby się w 2011 r. na MTV European Music Awards.

 • Gość: MaryW

  0

  Jeśli artykuł miał wkurzyć fanów Queen i Lamberta to gratuluję, udało się. Ja nie wytrzymałam. Nigdy nie udzielałam się w komentarzach, ale tym razem aż się we mnie gotuje i muszę się odezwać. Radzę więcej poczytać o Adamie i uważniej prześledzić współpracę z zespołem. Członkowie zespołu uwielbiają Go i jak sami mówią dzięki Niemu przeżywają drugą młodość. Na pewno żadna ze stron nie ma zamiaru rezygnować ze współpracy bo razem tworzą coś wyjątkowego. Adam ma wspaniały głos, interpretuje piosenki po swojemu i nie stara się nikogo naśladować bo nie musi a oryginalność na scenie to wielka zaleta. Fanów ma coraz więcej, także w Polsce, o czym świadczy pękająca w szwach hala Torwaru w kwietniu ubiegłego roku i frekwencja na koncertach zespołu we Wrocławiu, Krakowie i Oświęcimiu. Myślę, że w Łodzi nie będzie inaczej. I jeszcze jedno, Adam kocha swoich fanów co często podkreśla i nigdy nie powiedziałby o nich "głupkowaci" a wspomniany różowy kombinezon jest eleganckim garniturem. Zapraszam do przeczytania recenzji po zakończonej trasie koncertowej po USA.

 • Gość: Lila

  0

  Okropny artykuł mówiący o marginesie jakim są zazdrosni hejterzy... Opinie wszelkich krytyków muzycznych jak i fanów o Adamie są fantastyczne. 70tysięcy ludzi na koncercie w Rio de Janeiro mówi wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA