Ellie Goulding i Alt-J na Kraków Live Festival 2017

Anna Wesołowska
07.03.2017 08:47
Ellie Goulding

Ellie Goulding (Facebook)

Znane są już pierwsze gwiazdy tegorocznej edycji Kraków Live Festival, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia. Udział potwierdzili Ellie Goulding i Alt-J.

Ellie Goulding to obecnie jedna z najpopularniejszych popowych wokalistek. Ma na swoim koncie trzy albumy oraz wiele przebojów rozpoznawalnych na całym świecie. Jej debiutancki album "Lights" pojawił się w 2010 roku, a wraz z nim single takie jak "Starry Eyed" i "Under the Sheets" . Szybko zdobyta popularność brytyjskiej artystki zaowocowała współpracą m.in. z Skrillexem czy Calvinem Harrisem . W 2013 roku wydana została reedycja drugiej płyty artystki, "Halcyon" , która zawierała utwór "Burn" . Piosenka osiągnęła światowy sukces, a sama Ellie Goulding otrzymała nagrodę BRIT Award dla najlepszej wokalistki 2013 roku.

W 2015 roku artystka zaśpiewała piosenkę "Love Me Like You Do" do filmu "50 Twarzy Greya" . Utwór gościł 4 tygodnie na pierwszym miejscu UK Top 40 i stał się międzynarodowym przebojem. Następnie Ellie współpracowała z Major Lazer przy utworze "Powerful" oraz wydała swoją trzecią płytę, "Delirium" . Album składał się z takich hitów jak wspomniany "Love Me Like You Do" oraz "On My Mind" i "Something in the Way You Move" , które również odniosły komercyjny sukces.

Zespół Alt-J , przedstawiciele współczesnej alternatywy , pojawi się w Krakowie ze swoim trzecim albumem o tytule "Relaxer" . Jego data premiery jest ustalona na 9 czerwca, natomiast w sieci pojawił się pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, "3WW" .

Alt-J powstali w 2007 roku w Leeds i są autorami takich przebojów jak "Breezeblocks" i "Matilda" . Ich pierwszy album "An Awesome Wave" otrzymał prestiżową nagrodę Mercury Prize , o którą od lat walczą najwięksi wykonawcy w Wielkiej Brytanii.

Ich drugi album "This Is All Yours" , wydany jesienią 2015 roku, zdobył nominację do nagrody Grammy i silnie zaznaczył swoją obecność na listach przebojów po obu stronach Atlantyku.

Zobacz także

POLECANE RADIA