
podcast
Mental Madness
Te-Tris & Diset
16.08.2023
Mental Madness Podcast. O mentalnej i psychologicznej stronie twórczości, życia artysty, biznesu muzycznego i branży kreatywnej. Diset i Te-Tris zapytają gości (i siebie samych) co działa, co nie działa, u kogo i dlaczego. Nowy odcinek co dwa tygodnie w środę.
Wszystkie epizody
- Ciemna strona biohackingu, Ile energii zużywa mózg i jak bardzo podatny jest na zmiany? / Dr Alicja PuścianDr. Alicja Puścian to neurobiolożka behawioralna z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. W pracy badawczej koncentruje się na relacji pomiędzy mózgiem a zachowaniem, szczególnie w kontekście emocji, motywacji i interakcji społecznych. Z Te-Trisem i Disetem porozmawiała m.in. o tym czym jest nauroplastyczność, jak można sobie pomóc (lub przeszkodzić) w procesie zmiany zachowania, dlaczego w tym procesie nie ma dróg na skróty, o biohackingu, kreatywności, a także "wyższej świadomości". Siadło? Zaobserwuj i oceń podcast! Chodź na sociale: Instagram: @tuba.fm TikTok: @tuba.fm Youtube: @tuba__fm (videocasty in progress) Diset: @diset_mm Te-tris: @tetmusic
- Setki godzin wywiadów i sprzedaż książek w cyfrowej erze / Jacek Baliński ("To nie jest hip-hop. Rozmowy")Gościem tego epizodu Mental Madness jest Jacek Baliński - autor, współautor i wydawca pięciotomowej serii "To nie jest hip-hop. Rozmowy.", w ramach której przez 5 lat przeprowadził setki godzin rozmów z najważniejszymi osobami związanymi z polską sceną rapową. Diset i Te-Tris rozmawiają z Jackiem o łączeniu twórczości z przedsiębiorczością i procesem wydawniczym, sposobach na utrzymanie skupienia, umiejętności odpoczywania, tworzeniu (i sprzedaży) produktu fizycznego w erze cyfrowej czy przełamywaniu zwątpienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie cechy wspólne mają “ludzie sukcesu” w polskim hip-hopie, to włącz ten podcast.
- "Jesteśmy tym co robimy, kiedy nikt nie patrzy". O nawykach.Spora część naszego życia bazuje na zachowaniach opartych o nawyki. Najczęściej myślimy o tych najbardziej oczywistych (żywienie), bądź związanych ze zdrowiem fizycznym, ale temat nawyków to znacznie bardziej rozległe zagadnienie. Komunikacja z samym sobą, zarządzanie światem cyfrowego bałaganu, budowanie tożsamości i jej wpływ na nawyki - to niektóre z tematów, które poruszyli Diset i Te-Tris w tym epizodzie. Jak ten złożony i tak różnorodny „autopilot” wpływa na nasze postawy, decyzje i wewnętrzny spokój?
- Jak physical wpływa na mental i jak wytrzymać w postanowieniach? / Trener Daniel WitakDroga od braku formy fizycznej do jej posiadania nie jest prosta wiemy o tym chyba wszyscy. Daniel Witak - trener personalny i przygotowania motorycznego tłumaczy, jak utrzymać się w postanowieniach i... czy warto zaczynać od nowego roku. Dlaczego od "nie chcę" do "nie robię" jest dość daleko, jak się odpowiednio motywować (zewnętrznie i wewnętrznie) i jak radzić sobie z poczuciem wstydu rozpoczynając trening? W końcu: jak fizykalność wpływa na poczucie komfortu psychicznego i jak może nam pomóc (oprócz estetyki)? Włącz to i przekonaj się.
- O alter ego, uzależnieniach i dorastaniu w kopenhaskim getcie / Yung AdiszDorastanie w Farum Midpunkt - niesławnej kopenhaskiej dzielnicy - nie należało do najprostszych. To właśnie tam wychował się Yung Adisz, bohater tego epizodu Mental Madness. To rozmowa o uzależnieniach, narkotykach i alter ego, ale też szufladkowaniu i muzyce.