menu
Muzyka Miast
podcast

Muzyka Miast

Kamil Szufladowicz 
10.08.2023

Wszystkie epizody

  Muzyka Miast: Dżakarta
  Muzyka Miast: Dżakarta
  Czwarta największa populacja na świecie, druga (po Tokio) największa aglomeracja miejska. Dżakarta to jedno z najstarszych miast regionu i stolica Indonezji. Jeszcze stolica - bo do 2045 roku Indonezja planuje przenosiny swojego administracyjnego centrum na Borneo. Ten epizod Muzyki Miast to opowieść o powoli tonącym mieście, skutkach betonozy i bezmyślnej urbanizacji. Jak mieszkańcy Dżakarty mierzą się z kataklizmami, jak stali się drugim największym rynkiem k-popowym i... czego słuchają na co dzień? Obserwuj nas! TikTok: https://www.tiktok.com/@tuba.fm Instagram: https://www.instagram.com/tuba.fm/
  Muzyka Miast: São Paulo
  Muzyka Miast: São Paulo
  Historia brazylijskich faweli zaczyna się jeszcze w XIX wieku, a dziś powstaje tam jeden z ciekawszych (i zdobywający coraz więcej fanów) gatunków. To brazylijski funk, nazywany także Funkiem Carioca czy Baile Funk - prosty, często surowy i przesterowany, przesiąknięty niepoprawnym erotyzmem i kontrowersjami. Kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod wnioskiem o zdelegalizowaniu brazylijskiego funku mówią same za siebie. Na czym polega jego fenomen i czego słuchają mieszkańcy największego miasta Południowej Afryki? Sprawdź w tym epizodzie Muzyki Miast.
  Muzyka Miast: Londyn (cz. 1)
  Muzyka Miast: Londyn (cz. 1)
  Tu nie posłuchasz o Pink Floyd, Black Sabbath, Adele i Harrym Styles'ie. Muzyka Miast z Londynu to pierwsza część cyklu, który będzie wracał co kilka miesięcy - Londyn to w końcu jedno z najważniejszych miast na muzycznej mapie świata. Co aktualnie słychać w sercu Wielkiej Brytanii? Powrót Drum n' Bassu i Jungle, kobiecy i niebinarny kolektyw przejmujący scenę, wchodzący raperzy i statuetki Mercury Prize.
  Muzyka Miast: Casablanca
  Muzyka Miast: Casablanca
  Maroko okazało się czarnym koniem Mistrzostw Świata w Katarze, dlatego warto zerknąć w głąb największego miasta całego Magrhebu - Casablanki. Czym jest HejHouj, u którego Marokańskiego muzyka uczył się Jimmi Hendrix i który Marokańczyk bije rekordy Spotify? Poczuj się jak Ingrid Bergman lub Humphrey Bogart i wybierz się na wycieczkę do Casablanki.
  Muzyka Miast: Johannesburg
  Muzyka Miast: Johannesburg
  Największa stworzona przez człowieka dżungla w mieście, hipnotyczne amapiano i miejska przestępczość. W RPA powstał gatunek, który zaczyna swój międzynarodowy podbój i już niedługo usłyszysz go w swoim klubie. O Johannesburgu - największym mieście Południowej Afryki, a także tamtejszej elektronicznej scenie, opowiedział Kutloano Nhlapo, znany jako DJ Da Kruk- jeden z pierwszych dziennikarzy grających amapiano w afrykańskim radiu. Poznaj najbardziej elektryzujący, nowy gatunek deep house'u na świecie i zostań Yano. Shaya!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg