menu
Muzyka Miast: Casablanca
epizod

Muzyka Miast: Casablanca

Kamil Szufladowicz 
15.12.2022

Wszystkie epizody

  #26 Wojtek Friedmann
  #26 Wojtek Friedmann
  Podróżnik, literat (niekoniecznie pisarz) i… bawidamek. Wojtek Friedmann nie czyta recenzji, “bo to strata czasu”. W zamian doradzają mu Juliusz Strachota, Kuba Żulczyk czy Katarzyny Grochola. MBH z Friedmannem to podróże, Warszawa, dzieciństwo i książki. W kolejnym odcinku Muddy Buddy Hour usłyszysz historie o “wjechaniu na dachu” do warszawskich Łazienek nowym Fiatem Punto, umiejętności rozmawiania o pieniądzach (i jej braku), alkoholu i problemach, które generuje, a także dorastaniu w domu niezwykle popularnego aktora - Stefana Friedmanna. Dlaczego Wojtek Friedmann czuje się bezpiecznie na Bliskim Wschodzie (Irak, Iran, Jordania, Palestyna), co zawdzięcza Warszawie i jak ważna jest nauka o emocjach za dzieciaka? O książce poza stolicą, albumach i zarobkach z pisania posłuchasz odpalając najnowszy odcinek Muddy Buddy Hour.
  Nagrody MAMA i MMA 2023!
  Nagrody MAMA i MMA 2023!
  Już są! Najważniejsze nagrody w k-popie rozdane - gale MAMA (Mnet Asian Music Awards) i MMA (Melon Music Awards) przysporzyły wiele szczęścia, ale również goryczy. Kto jest największym wygranym, a komu należało się zdecydowanie więcej? O statuetkach, kategoriach, występach i wielu innych kwestiach związanych z nagrodami usłyszysz w tym odcinku K-Castu. Matylda opowie m.in. o NewJeans, Jisoo, Agust D, Riize, Silica Gel czy Lee Young-Ji. Włącz to!
  PRO8L3M, Frank Leen i Beyoncé. Top Tuby 1.12.23
  PRO8L3M, Frank Leen i Beyoncé. Top Tuby 1.12.23
  Pora rozpocząć Whammageddon - początek grudnia to czas intensyfikacji świątecznych piosenek i konsumpcjonizmu. Okazało się jednak, że... wyszło całkiem sporo dobrej muzyki! Pro8l3m wypuścił swój "PROXL3M" (Oskar spisał się śpiewająco), Frank Leen wydał debiut, Beyoncé wróciła z singlem i filmem, a rynek afrobeats rozwija się prężnie. Już wiesz, co wrzucić na słuchawki, a po przesłuchaniu tego odcinka Topu Tuby nie będziesz narzekać też na premiery filmów, seriali i gier. Włącz to!
  Piosenki, przy których lepiej się oddycha. Tomek Ziętek
  Piosenki, przy których lepiej się oddycha. Tomek Ziętek
  Mimo tego że Tomek Ziętek z muzyką związany jest dłużej niż z aktorstwem, to dopiero dziś oficjalnie debiutuje solowym materiałem. "SAME OLD SONGS" to album pełen przestrzeni i powietrza, z otwartą furtką dla słuchaczy. Dowiemy się, czy jest perfekcjonistą, co zdecydowało o tym, że wyjął piosenki z szuflady i dziś dzieli się nimi z nami, a także o tym, co dzieje się z czasem po 30. roku życia. Będzie też historia pewnego koncertu oraz to, czy jeśli śpiewałby po polsku, brzmiałoby to jak Czerwone Gitary. Włącz to!”
  Co w k-popie piszczy? Listopad ‘23 pt. 2
  Co w k-popie piszczy? Listopad ‘23 pt. 2
  Listopad okazał się na tyle intensywny i pełny wydarzeń i nowej muzyki, że grzechem byłoby nie zrobić dwóch odcinków z serii “co w k-popie piszczy”. Jungkook, RM, V i Jimin rozpoczęli proces poboru do wojska. Co prawda dokładny czas ich wcielenia w szeregi nie jest do końca znany, ale to wydarzenie, które zbliża się nieubłaganie. W kłopoty wpadł też Seunghan z Riize, któremu wytwórnia narzuciła “indefinite hiatus” przez… niezbyt poważne “przewinienia”. Oprócz tego z najnowszego odcinka K-Castu dowiecie się o nowych wydawnictwach (Stray Kids, B.I, AESPA, Bang Ye-dam, Crush czy AMPERS&ONE). Włącz to! Obserwuj nas! TikTok: https://www.tiktok.com/@tuba.fm Instagram: https://www.instagram.com/tuba.fm/

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg