Czy Margaret zostanie reprezentantką Szwecji podczas konkursu Eurowizja 2018?

Zofia Nacewska
11.02.2018 09:00
Margaret 'Melodifestivalen 2018' - materiał promocyjny

Margaret 'Melodifestivalen 2018' - materiał promocyjny (https://www.facebook.com/MARGARETMUSICONLINE/)

Margaret wystąpiła w półfinale "Melodifestivalen 2018". Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Szwecji, który jednocześnie stanowi przepustkę do reprezentacji Szwedów podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Nie udało jej się jednak zdobyć żadnego z dwóch pierwszych miejsc. Znalazła się jednak w czołowej czwórce i już za 3 tygodnie zmierzy się z innymi półfinalistami podczas koncertu drugiej szansy.

Jak wyglądał półfinał "Melodifestivalen 2018" w Göteborgu?

Podczas sobotniego półfinału, polska wokalistka wykonała utwór "In My Cabana”.

 

Przed samym półfinałowym występem Margaret brała udział w nagrywanych próbach. Podczas jednej z nich wystąpiła siedząc na wysadzanym kryształami sedesie. Ten rekwizyt przyciągnął uwagę widzów "Melodifestivalen 2018". Artystkaa nie użyła go jednak podczas półfinału. Przedmiot został przekazany na licytację charytatywną, a dochód z jego sprzedaży został przekazany na wsparcie psów.

Oprócz polskiej reprezentantki o finał walczyli: Samir i Viktor, Ida Redig, Jonas Gardell, Stiko Per Larsson, Mimi Werner, i Liamoo. Ostatecznie to duet Samir & Viktor oraz Liamoo zdobyli dwa pierwsze miejsca gwarantujące im miejsca w ścisłym finale. Margaret uplasowała się na czwartej pozycji, zaraz za Mimi Werner i obie wokalistki wezmą za 3 tygodnie udział w koncercie drugiej szansy, gdzie zmierzą się z pozostałymi zdobywcami trzecich i czwartych miejsc, którzy brali udział w pozostałych półfinałach. Pozostali artyści, na tym etapie, odpadli z rywalizacji.

Dlaczego Margaret wzięła udział w "Melodifestivalen 2018"?

Margaret tłumaczyła swój udział w szwedzkim festiwalu chęcią podjęcia nowego wyzwania i możliwości zaprezentowania się przed nową publicznością. Jej decyzja była jednak równoznaczna z wycofaniem się z ubiegania o możliwość reprezentowania Polski podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie, co spotkało się z niezrozumieniem i bardzo skrajnymi reakcjami ze strony jej fanów. Wielu jednak ją wspierało i trzymało kciuki za polską piosenkarkę podczas szwedzkich eliminacji.

Warto wspomnieć, że w 2016 r. Margaret była nieomalże pewniakiem do zwycięstwa podczas polskich eliminacji do Eurowizji. Artystka stratowała wtedy z utworem „Cool me down”, ale ostatecznie zajęła drugie miejsce, a zamiast niej, do Sztokholmu, pojechał Michał Szpak.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA