Nowy program: "Martyna na krańcu świata"

Zofia Nacewska
01.04.2018 08:30
Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska (Materiały prasowe)

Nowy program dokumentalny Martyny Wojciechowskiej rusza już 1 kwietnia w Travel Channel. Polska dziennikarka poruszy nim kwestię pojmowania wolności w różnych zakątkach świata. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć niepublikowane dotąd nagrania z podróży Wojciechowskiej do Japonii, Mongolii, Pakistanu oraz Boliwii.

Gdzie zabierze nas Martyna Wojciechowska?

W czasie swoich podróży, Martyna Wojciechowska odwiedziła prawie 60 różnych państw. W serii „Kobieta na krańcu świata” poruszała tematy związane między innymi z seksizmem, prawami człowieka, przemocą oraz biedą. W ten sposób przestawiła polskim widzom historie ponad 70 różnych kobiet.

Nowy format – „Martyna na krańcu świata” pokaże rozbudowane relacje z podróży, jakie dziennikarka odbyła podczas zdjęć do ostatniego sezonu Kobiety na krańcu świata”. Pojawią się nowi bohaterowie oraz nieporuszone do tej pory wątki, które zostały zebrane w 4 niezwykłych dokumentach.

Już w kwietniu poznamy bliżej odważną dziewczynkę Akhbotę z Mongolii, która zajmuje się sokolnictwem. Ale również Martyna Wojciechowska przybliży nam temat „epidemii samotności” w Japonii – najszybciej starzejącym się kraju świata. Dziennikarka podjęła również temat roli kobiet w zdominowanym przez mężczyzn Pakistanie. Pojawi się tu historia Masarrat Misbah, która prowadzi niezwykły salon piękności dla kobiet poparzonych kwasem. W ostatnim dokumencie widzowie będą mogli bliżej poznać Menonitów, którzy tworzą jedną z najbardziej zamkniętych społeczności na świecie i świadomie unikają w swoim życiu wykorzystywania elektryczności oraz nowych technologii.

Premierowe odcinki serii będą emitowane w soboty, od 1 kwietnia, o godzinie 22.20 w Travel Channel.

Zobacz także

POLECANE RADIA