"Koło Fortuny": padła rekordowa wygrana!

Zofia Nacewska
27.03.2018 15:08
Koło Fortuny

Koło Fortuny (kadr z wideo)

Popularny w latach 90' program rozrywkowy - "Koło Fortuny" wrócił do TVP po raz kolejny w jesiennej ramówce zeszłego roku. Teraz w quizowym show padła rekordowa wygrana, którą zdobyła jedna uczestniczek - Joanna. Udało się jej zaledwie w jednej rundzie zawalczyć o kwotę wysokości aż 12 850 złotych.

Jedna runda i prawie 13 tysięcy złotych!

Pani Joanna odsłaniała litery w haśle z kategorii „matematyka” prawie do samego końca. Za prawie każdym razem, gdy decydowała się na zakręcenie kołem podały same prawie najwyższe liczby: 2000 i 2500 złotych. Większość z odgadywanych przez nią liter powtarzała się dwa lub trzy razy.

Gdy we frazie zostały już tylko dwie luki, uczestniczka zdecydowała się na odgadnięcie hasła, które brzmiało: „prawo wielkich liczb”, co równało się z wygraną wysokości dokładnie 12 850 złotych. Uczestniczka ogromnie uszczęśliwiona z wygranej, a gospodarz show – Rafał Brzozowski pochwalił ją i okrzyknął rekordzistką programu.

 

„Koło Fortuny” to połączenie gier w wisielca oraz ruletkę. Zadaniem jego uczestników jest odgadywanie kolejnych haseł, za które otrzymują nagrody pieniężne i rzeczowe. Polski format emitowany w TVP2 został oparty na swoim amerykańskim odpowiedniku „Wheel of Fortune”. Program prowadzą Rafał Brzozowski oraz Izabella Krzan.

„Koło Fortuny” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30 i weekendy o godzinie 14.40.

Zobacz także

POLECANE RADIA