Platforma Netflix inwestuje w kolejną europejską produkcję. Premiera nowego serialu - "The Rain" już w maju!

Zofia Nacewska
25.03.2018 14:36
Klatka z teasera serialu 'The Rain'

Klatka z teasera serialu 'The Rain' (https://www.youtube.com/watch?v=_7LoYL98Nmc)

Po sukcesie niemieckiego kryminału "The Dark" Netflix postanowił zainwestować w kolejną produkcję. Będzie to duński serial "The Rain". Premiera nowego projektu platformy już 4 maja 2018 r.

Czego możemy się spodziewać po „The Rain”?

Nowy serial od Netfilksa zapowiada się naprawdę obiecująco, zwłaszcza dla fanów mrocznych klimatów. „The Rain” to pierwsza, oryginalna duńska produkcja na amerykańskiej platformie. Całość według zapowiedzi ma skupić się na losach rodzeństwa, które 6 lat po tym, jak groźny wirus uśmiercił niemal całą populację zamieszkującą Skandynawię, opuszcza swoją kryjówkę i dołącza do grupy ocalałych. Wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów dawnej cywilizacji. Muszą przetrwać w świecie, w którym dawne zasady przestały obowiązywać.

 

„The Rain” pokaże widzom wizję postapokaliptycznego świata, a serial skupi się na młodych bohaterach, którzy będą musieli zmierzyć się z brutalną rzeczywistością, a tym samym szybko dorosnąć. Netflix zapowiada, że serial „The Rain” dołączy do kanonu takich hitów „Stranger Things”, „Narcos” czy „The Dark”. Czy serial podoła tak wysokim oczekiwaniom? Dowiemy się już 4 maja.

Twórcami „The Rain”Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen oraz Christian Potalivo. Jest to pierwszy duński projekt pod flagą „Netfix Original”.

Zobacz także

POLECANE RADIA