"Hipnoza" doczekała się parodii stworzonej przez kanał Abstrachuje

Zofia Nacewska
20.03.2018 15:16
Kadr z filmu 'HIPNOZA PARODIA'

Kadr z filmu 'HIPNOZA PARODIA' (@AbstrachujeTV)

@AbstachujeTV są znani z prześmiewczych filmików, które publikują w serwisie YouTube. Ich kanał od kilku lat zawsze znajduje się na szczycie listy "na czasie". Teraz na warsztat wzięli nową produkcję od TVN - "Hipnoza", która okazała się najgorzej przyjętym przez widzów programem w wiosennej ramówce stacji.

Program „Hipnoza”: jak go widzą Abstrachuje?

Nowy format od TVN„Hipnoza” nie przypadł do gustu widzom. Mimo charyzmatycznej postaci jaką jest prowadzący show – Filip Chajzer, produkcja zbiera prawie same krytyczne komentarze. Programowi zarzuca się przede wszystkim to, że uczestnicy programu to podstawieni aktorzy i statyści, którzy wcześniej występowali w paradokumentach, takich jak „Trudne sprawy” czy „Ukryta prawda”. Ponadto widzowie nie wierzą, że uczestnicy show są naprawdę wprowadzani w stan hipnozy, a wręcz, że całość jest po prostu ustawiona.

Parodia, którą stworzyli Absrachuje (Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik) w zabawny sposób ukazuje, jak miałyby wyglądać kulisy produkcji TVN-u. W filmiku jako Filip Chajzer występuje Robert. Pojawia się też dyrektor TVN Edward Miszczak, w którego rolę wcielił się Czarek. Chłopaki w klasycznym dla siebie stylu wyśmiewają się zarówno z samej formuły programu, jak również zadań, którym poddawani są jego „uczestnicy”. Kpią również z zachowania prowadzącego show oraz samej stacji TVN i jej podejścia do widzów.

 

Abstrachuje pokazują jak naprawdę wygląda hipnoza

Równolegle do opublikowanej parodii, na kanale @AbstachujePLUS w serwisie YouTube pojawił się filmik wyjawiający tajemnice hipnozy i próbujący pokazać w jaki sposób wygląda praca hipnoterapeuty. Do udziału w całym przedsięwzięciu chłopaki zaprosili zajmującego się takim typem terapii – Pawła Bronowickiego. Ich gość, wykorzystując do eksperymentu Czarka, Rafała i zaproszonego przez nich do udziału Huberta Jaśtaka,udowadniał jak potężnym narzędziem może być ludzka wyobraźnia oraz jaki wpływ ma na możliwości naszego ciała. Pokazane zostało również to, że żeby hipnoza na nas naprawdę oddziaływała potrzebne jest nasze odpowiednie nastawienie do rozwiązania danego problemu. Jak pokazali Abstachuje, zadaniem hipnoterapeuty jest pomoc pacjentowi w używaniu mocy jego własnego umysłu poprzez oddziaływanie na jego podświadomość.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA