Disney zapowiedział powstanie serialu aktorskiego w uniwersum "Gwiezdnych wojen"

Zofia Nacewska
13.03.2018 11:05
Kadr z filmu 'Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi ' (2017)

Kadr z filmu 'Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi ' (2017) (https://www.instagram.com/starwars/)

Nowy serial został oficjalnie zapowiedziany przez wytwórnię na stronie www.starwars.com. Ma to być kolejny projekt Disneya po nowej trylogii i serii trzech spin-offów skupiających się na pobocznych historiach z uniwersum "Star Wars".

Kto będzie odpowiadał za kolejny produkt Lukasfilm?

Za produkcję nowego serialu będą odpowiadać nagrodzeni statuetką Emmy twórcy „Gry o tron” David Benioff i D.B. Weiss, którzy zajmą się zarówno scenariuszem, jak i reżyserią. Serial ma wyjść poza historię nowej trylogii Riana Johnsona. Przygotowanie i zdjęcia do nowej produkcji Disneya rozpoczną się najwcześniej w 2019 roku, gdy ostatecznie zakończona zostanie praca nad finałowym sezonem „Gry o tron”.

O nowym serialu „Star Wars” i udziale jej stworzeniu twórców „GoT”, Kathleen Kennedy, czyli szefowa Lucasfilmu powiedziała:

David Benioff i D.B. Weiss są jednymi z najlepszych współczesnych „opowiadaczy historii”.

Kennedy uważa, że ich umiejętności wprowadzania złożonych bohaterów, poruszania się po mitologii danego uniwersum oraz doskonałej pracy nad głębią danej historii, popchnie „Gwiezdne wojny” w zupełnie nowym, ekscytującym kierunku.

W tym momencie w najbliższych planach Disneya jest premiera drugiego ze spin-offów. Film ma opowiadać historię Hana Solo, a jego akcja będzie się rozgrywać przed wydarzeniami z „Nowej Nadziei”. Produkcja pojawi się w polskich kinach już 25 maja. Światowa premiera odbędzie się dwa dni wcześniej. W rolę międzygalaktycznego przemytnika wcieli się Alden Ehrenreich. Ponadto w „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” pojawią się: Donald Glover, Emilia Clarke oraz Woody Harrelson.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA