Pierwszy odcinek nowej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Co się wydarzyło?

Zofia Nacewska
04.03.2018 11:39
Jury 'Twoja twarz brzmi znajomo 9' (Paweł Królikowski, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Małgorzata Walewska)

Jury 'Twoja twarz brzmi znajomo 9' (Paweł Królikowski, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Małgorzata Walewska) (https://www.instagram.com/twojatwarzbrzmiznajomo/?hl=pl)

Wraz z początkiem marca telewizją na dobre zawładnęły wiosenne ramówki, a wśród nich między innymi powracający po raz dziewiąty na antenę Polsatu hit, czyli program "Twoja twarz brzmi znajomo". Co wydarzyło się w pierwszym odcinku nowej serii oraz w kogo wcielili się tym razem uczestnicy popularnego muzycznego show?

Kogo mogliśmy zobaczyć w pierwszym odcinku „Twoja twarz brzmi znajomo”?

W 9. edycji popularnego programu występują aktorzy: Anna Guzik, Izabella Miko, Andrzej Młynarczyk i Krzysztof Szczepaniak, jak również wokaliści: Joanna Lazer z Red Lips oraz Filip Lato. Do tego składu dołączyli artyści z warszawskiego Teatru Roma: Natalia Krakowiak i Janek Traczyk. Wszystkich ich mieliśmy szansę zobaczyć w pierwszym odcinku polsatowskiego formatu.

Jak wyglądał pierwszy odcinek 9. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”?

Nowy sezon show otworzył nowy nabytek jury, czyli zwycięzca poprzedniej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”Kacper Kuszewski, który wykonał utwór „Don't Go Breaking My Heart, wcielając się na scenie jednocześnie w Eltona Johna, jak i RuPaul.

 

Potem przyszedł czas na występy uczestników programu. Jako pierwsza weszła na scenę Anna Guzik jako Krzysztof Krawczyk i wykonała utwór „Mój przyjacielu”. Członkowie jury byli po prostu zachwyceni. Poproszony o głos jako pierwszy, Kacper Kuszewski powiedział:

W ogóle nie czułem u ciebie ani odrobiny spięcia czy tremy. Po prostu, weszłaś na tę scenę jak król!
 

Po Annie Guzik przyszedł czas na Filipa Lato, którego zadaniem było wykonanie piosenki „You’re Beautiful” z repertuaru Jamesa Blunta. Jego kreacja dogłębnie wzruszyła całe jury. Po występie Małgorzata Walewska podsumowała:

Jest to jedna z moich ulubionych piosenek i pomyślałam: "Kurczę jak mi ją schrzani to będę nieszczęśliwa". Po czym jak wydałeś pierwszy dźwięk, to już wiedziałam, że tam zostanę. Jestem tobą zachwycona od pierwszego dźwięku do ostatniego upadku.

Następnie Izabela Miko wcieliła się w Hansa van Vondelen z The Shorts w przeboju "Common ca va", a po niej Natalia Krakowiak jako Nicki Minaj, która starała się oddać zadziorny głos piosenkarki w swoim wykonaniu "Starships". Jak powiedziała sama aktorka Teatru Roma, przygotowania do tego występu były naprawdę dla niej ciężkie.

Po nich na scenie stanął Andrzej Młynarczyk jako Ryszard Rynkowski w utworze „Wypijmy za błędy”. Jak zauważyła Małgorzata Walewska:

Pięknie uchwyciłeś akcenty na końcu wyrazów, które są jakby wbrew akcentacji polskiej. Jesteś znakomity postaciowo.

Następnie na scenie pojawił się Krzysztof Szczepaniak, który jako Shirley Bassey, fenomenalnie wykonał utwór "Big Spender". Paweł Królikowski po występie aktora, podsumował, że umiejętności warsztatowe Szczepaniaka wykraczają poza ludzkie pojmowanie do jakich niezwykłych kreacji jest zdolny zrobić na estradzie mężczyzna.

Kolejna część show należała do Jana Traczyka, który w piosence „Czy ten pan i pani” zmienił się w Annę Wyszkoni. Niespodziewanie po jego występie pojawiła się sama artystka, w którą wcielał się młody aktor. O jego kreacji Anna Wyszkoni powiedziała:

To niesamowite, jak ktoś śpiewa twoją piosenkę. A jak jeszcze ten ktoś próbuje być tobą… Bardzo serdecznie ci gratuluję to było przepiękne.
 

Jako ostatnia uczestniczka pierwszego odcinka wystąpiła Joanna Lazer z Red Lips jako Kasia Kowalska w "Prowadź mnie". Została pochwalona przez jury za perfekcyjne ujęcie dźwięku i uchwycenie wszystkich manier. Jak powiedziała Małgorzata Walewska:

Wszystko było, naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Dzięki punktacji jury największe szanse na wygraną mieli: Anna Guzik, Krzysztof Szczepaniak oraz Filip Lato. Ostatecznie głosami widzów zwycięzcą pierwszego odcinka 9. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo” został Krzysztof Szczepaniak, któremu udało się zgromadzić w sumie 43 punkty. Swoją nagrodę przekazał Fundacji "Na ratunek", która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi.

 

Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć jak uczestnicy muzycznego show wcielają się między innymi w: Geri HalliwellKrzysztofa Cugowskiego i Się.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA