Roksana Węgiel zwyciężczynią programu "The Voice Kids"

Zofia Nacewska
25.02.2018 12:48
Roksana Węgiel

Roksana Węgiel (https://www.instagram.com/roxie_wegiel/?hl=pl)

Wczoraj dobiegła końca pierwsza polska edycja "The Voice Kids". W finałowym odcinku zatriumfowała 12-letnia Roksana Węgiel, która zachwyciła wykonaniem utworu "Purple Rain" Prince'a, "To nie ja" z repertuaru Edyty Górniak, a także autorskim kawałkiem, który stworzyła wraz z Edytą Górniak - pt.: "Żyj".

Jak wyglądał finałowy odcinek „The Voice Kids”?

W ostatnim odcinku pierwszej edycji talent show mogliśmy zobaczyć występy dziewięciu zakwalifikowanych do niego uczestników. W ostatnich odcinkach programu zadaniem trenerów było wybranie po trzech najlepszych reprezentantów swoich drużyn, których dopuścili do udziału w finale show.  

Jako pierwsi występowali podopieczni Dawida Kwiatkowskiego: Antek Scardina, Kuba Szmajkowski i Nela Zawadzka.

Program otworzył utwór „Feeling Good” Michaela Buble w wykonaniu Kuby. Młody uczestnik został doceniony przez Edytę Górniak za bardzo dobre opracowanie piosenki oraz dojrzałe wibrato. Po nim na scenę wkroczyła prawdziwa supernowa, czyli Nela, która na scenie wcieliła się w Beatę Kozidrak śpiewając utwór Bajmu „Co mi panie dasz”. Jak powiedział po jej występie Dawid Kwiatkowski:

Obserwowałem trenerów, każdy był w szoku. Twój głos nie jest proporcjonalny do twojego wzrostu. Nie wiem skąd to wychodzi, ale jesteś mistrzynią.

Jednak swoich kolegów z drużyny zdeklasował 15-letni Antek Scardina, który wykonał piosenkę „When I Was Your Man” autorstwa Bruno Marsa, jednocześnie grając na fortepianie. I to właśnie on po naradzie trenerów został wybrany przez Dawida Kwiatkowskiego do udziału w ścisłym finale show.

 

Potem przyszedł czas na ekipę podopiecznych Edyty Górniak: Natalię Zastępę, Mateusza Gędka i Roksanę Węgiel. Zaczęli z przytupem interpretacja utworu Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”, który swoim głosem pięknie poprowadziła Natalka. Mateusz zmierzył się z piosenką Perfect z repertuaru Eda Sheerana. Podczas jego występu Edyta Górniak miała łzy w oczach. Mateusz Gędka powalił trenerów swoją niezwykłą dojrzałością muzyczną. Ostatnią występującą uczestniczką z drużyny Górniak była wybrana przez nią do finału Roksana z utworem „Purple Rain” Prince'a. Jak posumował jej wykonanie Baron:

Roksana pozamiatała! Brakuje mi słów.
 

Ostatnia trójka młodych, utalentowanych uczestników reprezentowała drużynę Barona i Tomsona. Byli to: Amelia Andryszczyk, Zuzia Jabłońska i Oliwia Kopiec. Jak powiedział Dawid Kwiatkowski połączenie dynamiczności piosenki Kayah „Za późno” i barwy głosu Amelki na scenie dało idealny efekt. Po występie Oliwki i prezentacji przez nią piosenki Jessie J„Mamma Knows Best Górniak powiedziała:

Kochanie, to jest nieprawdopodobne.

Na końcu przyszedł czas na Zuzię, która zahipnotyzowała publiczność, swoim głębokim, niskim głosem śpiewając „Believer” autorstwa Imagine Dragons. Jak powiedział Kwiatkowski:

Chcę się nazwać fanem numer jeden. Idealnie dobrany do ciebie numer i ty go pięknie zaśpiewałaś, jestem pod wielkim wrażeniem.

I to właśnie Zuzia Jabłońska została wytypowana przez Barona i Tomsona do udziału w ścisłym finale programu „The Voice Kids”.

 

Antek, Roksana i Zuzia – „The Voice Kids” i ścisły finał show

Druga część finałowego odcinka pierwszej edycji polskiego talent show dla dzieci była nie mniej emocjonująca. Cała trójka pojawiła się na scenie i całkowicie ją zawładnęła. Antek z piosenką "Who's Lovin' You" The Jackson 5, Zuza - "Nieznajomy" Dawida Podsiadły i Roksana w "To nie ja!" Edyty Górniak.

Po występie, Dawid Kwiatkowski wyznał Antkowi, że niezależnie od wyniku dla niego młody wokalista już ten program wygrał. Według Barona i Tomsona Roksana ma robić wszystko, tylko nie przestawać śpiewać. Zuzie Edyta Górniak powiedziała:

Jesteś dla mnie nieodkryta. To co się dzieje z tobą pod wpływem muzyki jest przeżyciem dla nas.

Uczestnicy wystąpili jeszcze po raz trzeci, tym razem śpiewając utwory, które stworzyli wspólnie ze swoimi trenerami – Antek Scardina„Cztery strony świata”, Roksana Węgiel„Żyj” oraz Zuza Jabłońska„Sami”.

 

Roksana Węgiel zwyciężczynią pierwszej edycji „The Voice Kids”

Ostatecznie w SMS-owym głosowaniu widzów programu jego laureatką została wybrana Roksana Węgiel – podopieczna Edyty Górniak. Młoda artystka wygrała możliwość nagrania swojego pierwszego singla oraz 40 tysięcy złotych na dalsze kształcenie muzyczne.

 

"The Voice of Poland" - czy wróci do ramówki TVP?

Fani programu na razie będą musieli się pożegnać z muzycznym formatem od TVP2. Pozostaje im czekanie na nową edycję "The Voice of Poland" - pierwowzoru "The Voice Kids" dla artystów, którzy ukończyli 15 lat. Na razie jednak nie wiadomo kiedy i czy w ogóle nastąpi premiera kolejnego sezonu programu.

Zobacz także

POLECANE RADIA