Peruka dla waginy podczas New York Fashion Week - wymysł projektanta czy nowy krzyk mody?

Zofia Nacewska
20.02.2018 20:56
'Oriental Garden' - pokaz marki Kaimin podczas New York Fashion Week

'Oriental Garden' - pokaz marki Kaimin podczas New York Fashion Week (https://www.instagram.com/kaiminofficial/)

New York Fashion Week to jedno z największych modowych wydarzeń na świecie. Każdego sezonu nowe, ekstrawaganckie pomysły projektantów budzą wśród publiczności coraz to większe zdziwienie. W tym roku widzów najbardziej zszokowała Kaimin, której marka podczas pokazu "Orientalny Ogród" zaprezentowała peruki przygotowane specjalnie dla wagin.

Peruka i wagina w wizji południowokoreańskiej artystki

Z pozoru mogłoby się wydawać, że jeśli chodzi o peruki oczywistym wyborem jest głowa, jednak pochodząca z Korei Południowej projektantka Kaimin znalazła dla nich zupełnie inne zastosowanie. Jak powiedziała sama artystka w oświadczeniu dla prasy, peruka dla waginy jako element ubioru ma pokazywać akceptacje indywidualności każdej pochwy. Prezentowane peruki, tak jak ich klasyczne odpowiedniki można było zobaczyć podczas pokazu w wielu różnych kształtach, stylach i kolorach.

Peruka dla waginy, czyli tak zwany "merkin", oryginalnie była noszona przez prostytutki dla zachowania higieny po ogoleniu okolic intymnych. Współcześnie wciąż jest wykorzystywana na przy kręceniu częściowo nagich scen w filmach – dla komfortu grających w nich aktorów.

Powstaje pytanie, czy pomysł Kaimin poza awangardowym kunsztem artystycznym może mieć jakieś zastosowanie praktyczne w życiu przeciętnych zjadaczy chleba?

Moda w ujęciu Kaimin

Południowokoreańska projektantka ukończyła studia artystyczne i od tego czasu zajmuje się projektowaniem, produkowaniem filmów i graniem w ich - zarówno tam skąd pochodzi, jak i na Zachodzie. W swojej sztuce stara się łączyć różne media i środki przekazu. Jak sama mówi o swojej twórczości:

Moja praca nigdy nie ma na celu przekazania odbiorcom konkretnej wiadomości. Jest bardziej naturalnym rozwinięciem moich własnych zainteresowań, a tym samym staje się bliższa przekazywaniu wiadomości mnie samej, a nie innym.

Dla Kaimin sztuka to ciągłe poszukiwanie równowagi, jak między Yin i Yang. Celem projektantki jest tworzenie harmonii między przeciwieństwami. W modzie artystka stara się jak sama mówi stworzyć obraz ludzkiej psychiki poprzez wykorzystywanie w projektach innowacyjnych materiałów.

Zobacz także

POLECANE RADIA