Premiera Huawei Mate RS Porsche Design już jutro! To pierwszy telefon z tak dużą pamięcią

Gabriela Polak
26.03.2018 14:09
Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał Huawei Mate RS Porsche Design/Pixabay.com

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał Huawei Mate RS Porsche Design/Pixabay.com (Pixabay.com)

Nie Huawei P20 Porsche Design, a Huawei Mate RS Porsche Design zostanie już jutro, tj. we wtorek 27 marca zaprezentowany zostanie podczas konferencji w Paryżu. Jest to zapewne jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w tym roku i nic w tym dziwnego, ponieważ smartfon jest jedynym w tej chwili na rynku, który zostanie wyposażony w aż 512 GB pamięci wbudowanej, czyli ponad 0.5 TB.

Nie tylko Huawei Mate RS Porsche Design

Początkowo, harmonogram konferencji w Paryżu przewidywał jedynie premierę dwóch modeli Huawei - P20 oraz P20 Pro. Teraz jednak okazuje się, że prezentacji doczeka się również Huawei Mate RS Porsche Design.

Owoc współpracy Huawei z Porsche

Nie da się ukryć, że współpraca popularnej marki Huawei z firmą Porsche jest jedną z najbardziej udanych w historii rynku telefonii i motoryzacji.W 2016 roku, w listopadzie swojego debiutu doczekał się Huawei Mate 9 Porsche Design, zaś w październiku rok później prezentację miał Mate 10 Porsche Design. Teraz czas na kolejny model.

Informacja z ostatniej chwili

Wiadomość o premierze smartfona Huawei Mate RS Posche Design została podana w ostatniej chwili, zaledwie na dzień przed jego oficjalną premierą. Strategia ta była zapewne zaplanowana w celu ochrony informacji na jego temat.

Jak można jednak wywnioskować, telefon prawdopodobnie będzie posiadał potrójny aparat główny oraz aż 512 GB pamięci wbudowanej. Oznacza to, że Huawei Mate RS Porsche Design będzie najbardziej pojemnym smartfonem, jaki do tej pory jest dostępny. Najnowszy model jest zapewne wzorowany na P20 Pro, w związku z czym możliwe, że oczka aparatów będą posiadać rozdzielczość kolejno 40 Mpix (RGB), 20 Mpix (mono), a także 8 Mpix (teleobiektyw). 

Całkiem możliwe również, że Mate RS zostanie wyposażony w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych oraz znacznie cieńsze ramki. Choć cena nie jest jeszcze znana, to prawdopodobnie trzeba będzie wydać na niego fortunę. Zarówno Mate 9, jak i Mate 10 w dniu premiery kosztowały 1395 Euro, dlatego też Mate RS może kosztować znacznie więcej.

Zobacz także

POLECANE RADIA