Oto MELTANT-?, robot-avatar, który naśladuje człowieka. Potrafi precyzyjnie odtworzyć nasze ruchy

Gabriela Polak
26.03.2018 09:48
Oto MELTANT-?, robot-avatar, który naśladuje człowieka. Potrafi precyzyjnie odtworzyć nasze ruchy/YouTube.com

Oto MELTANT-?, robot-avatar, który naśladuje człowieka. Potrafi precyzyjnie odtworzyć nasze ruchy/YouTube.com (YouTube.com)

W ostatnim czasie X-Prize, fundacja technologiczna ogłosiła konkurs na budowę pierwszego w historii robota-avatara, który potrafi naśladować człowieka, a jednocześnie sprawia, że zwykłe osoby będą mogły poczuć atmosferę i przestrzeń z miejsca, w którym znajduje się tylko android.

MELTANT-α, bowiem o nim właśnie mowa, jest robotem, który stworzyła firma Meltin z Japonii. Robot-avatar jest w stanie w niezwykły sposób naśladować swojego operatora. Pokazano również, w jaki sposób odbywa się interakcja człowieka z MELTANTEM-α - android powtarza ruchy inżyniera w czasie rzeczywistym. Wszystko ma miejsce za użyciem kontrolerów i gogli VR.

 

Człowiek jest w stanie odczuć ruchy robota na własnym ciele. Co więcej, generowane są także wszelkie obciążenia. MELTANT-α jest w stanie precyzyjnie naśladować operatora za sprawą włókien polimerowych, które imitują ludzkie ścięgna. 

Robot MELTANT-α jest jednym z wielu projektów przesłanych na konkurs fundacji X-Prize. Oficjalnie skończy się on w 2021 roku, jednak wówczas roboty pokroju wspomnianego już androida mają stać się rzeczywistością.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA