Oto wierna kopia iPhone'a X. Poznajcie Vivo 9!

Gabriela Polak
16.03.2018 15:00
Oto wierna kopia iPhone'a X. Poznajcie Vivo 9!/YouTube.com

Oto wierna kopia iPhone'a X. Poznajcie Vivo 9!/YouTube.com (YouTube.com)

Jubileuszowy iPhone X od początku jest kopiowany przez wiele koncernów, jednak smartfon Vivo 9 to najbardziej wierny duplikat, jaki można dostać. Choć jego premiera jest datowana dopiero na 27 marca 2018 roku, to producent nie ukrywa go przed światem.

Vivo 9 niczym iPhone X

Vivo 9 jest wręcz idealnym klonem jubileuszowego iPhone'a. Oprócz charakterystycznego wcięcia, smartfon ma nawet łudząco podobną tapetę. Model został wyposażony między innymi w wyświetlacz IPS o przekątnej łącznej 6,3 cala oraz proporcji 19:9. Co więcej, rozdzielczość Full HD+ gwarantuje doskonały obraz, a za całą pracę Vivo 9 odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 626 2,2 GHz. Za układ graficzny z kolei odpowiedzialny jest Adreno 506.

Niższa cena, podobne parametry?

Vivo 9, co ważne, zawiera podwójny aparat główny o rozdzielczości kolejno 16 Mpix, 5 Mpix, a także 24 Mpix. Ponadto, za piękne zdjęcia odpowie inteligentny tryb upiększający Al Face Beauty. 

W myśl "jak kopiować, to po całości", Vivo 9 został wyposażony też w skopiowaną wersję Animoji, czyli naklejki AR. Właściciele wiernej kopii iPhone X mogą liczyć na system rozpoznawania twarzy, czytnik linii papilarnych, a także Dual SIM standby - zupełnie jak smartfon marki Apple.

 

Rzeczony telefon Vivo będzie działał w oparciu o system operacyjny Android 8.1 Oreo, a za jego wytrzymałość odpowie akumulator o pojemności 3260 mAh. Smartfon jest również bardzo lekki, waży zaledwie 150 gramów. 

Na razie nie jest znana cena Vivo 9. Na oficjalnej stronie sklepu marki można zauważyć cenę dziesięciu milionów rupii indyjskich, czyli... równowartość łącznie ponad pół miliona złotych. To jednak prawdopodobnie jest jedynie żart.

iPhone X "dochował się" wielu kopii

Nie da się ukryć, że iPhone X ma wiele kopii, które jednak z całą pewnością nie pomagają. Obok konkurencji telefonów takich jak Samsung Galaxy S8 czy Samsung Galaxy S9, "dziesiątka" wciąż kopiowana przez inne, tańsze marki nie może liczyć na zbyt duże zyski.

Zarówno bowiem Samsung Galaxy S8, jak i Samsung Galaxy S9 są tańsze od iPhone X nawet o dwa tysiące. Zastanawiając się zatem nad wyborem, większość osób zdecyduje się na oryginalne i o podobnej jakości telefony, bądź wierne (i również w znacznie niższej cenie) kopie. 

Zobacz także

POLECANE RADIA