Muzyczny kalkulator z lat 80. powraca! Premiera już wkrótce

Gabriela Polak
16.03.2018 12:29
Muzyczny kalkulator z lat 80. powraca! Premiera już wkrótce/YouTube.com

Muzyczny kalkulator z lat 80. powraca! Premiera już wkrótce/YouTube.com (YouTube.com)

W 1980 roku na rynek trafił muzyczny kalkulator marki Casio, o nazwie MG-880. Zawierał on mini-grę Space Invanders, która podbiła w tamtych czasach serca milionów dzieciaków na całym świecie. Teraz jednak czas na renesans - kalkulator ponownie wróci do łask.

Muzyczny kalkulator od Casio ponownie stanie się hitem?

Choć dzieci z lat osiemdziesiątych w najbliższym czasie wejdą w wiek czterdziestolatków, to z całą pewnością muzyczny kalkulator nowej generacji będzie dla nich okazją do przypomnienia sobie beztroskich chwil z ubiegłego wieku. Tym razem Casio nada mu nazwę SL-880 i ma pierwotnie trafić w gusta dzieci z obecnych czasów. 

 

Całkiem zatem możliwe, że maluchy wezmą przykład z rodziców i muzyczny kalkulator będzie dla nich doskonałą zabawką. Jak się okazuje, SL-880 będzie posiadał dokładnie taką samą konstrukcję oraz podobny styl gry "Space Invanders".

SL-880 na miarę XXI wieku

Jak głosi komunikat prasowy, wydany przez japońską markę, kalkulator będzie wyposażony w prostą i zabawną strzelankę, mającą na celu eliminowanie zbliżających się wrogów. Dzieci będą musiały naciskać klawisz dziesiętny, tak aby dopasować liczbę broni do najeźdźców. Dodatkowo jednak, kalkulator będzie w stanie obliczać odpowiednie rachunki. Co więcej, SL-880 będzie miał baterię z opcją zasilania słonecznego oraz bardzo duży wyświetlacz.

W sprzedaży na razie w Japonii

Jak poinformowała marka Casio, kalkulator SL-880 trafi do sprzedaży 23 marca, jednak na razie tylko i wyłącznie w Japonii. Planowana jest również dystrybucja do innych krajów, jednak dokładna data dostępności między innymi w krajach europejskich wciąż nie jest znana.

Casio nie tylko dla dzieci

Japońska marka Casio powstała w 1946 roku, a jej założycielem był Tadao Kashio (skąd nazwa Casio). Firma działała (i wciąż działa) w myśl motto "Kreatywność i wkład". W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku koncern produkował syntezatory, zaś obecnie konstruuje między innymi kalkulatory, kasy fiskalne, telefony komórkowe, projektory, palmtopy, keyboardy, cyfrowe aparaty i - najważniejsze - zegarki.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA