Muzycznie utalentowane... Volvo gra przebój grupy Toto "Africa"!

Gabriela Polak
12.03.2018 11:03
Muzycznie utalentowane... Volvo! Samochód gra przebój grupy Toto 'Africa'/Pixabay.com

Muzycznie utalentowane... Volvo! Samochód gra przebój grupy Toto 'Africa'/Pixabay.com (Pixabay.com)

Nieprawdopodobne? A jednak! Chris NG postanowił podłączyć swój samochód do kasety z przebojem słynnej grupy Toto pod tytułem "Africa". To, co mogłoby wydawać się nierealne, naprawdę się dzieje!

Chris NG posiada samochód pochodzącej ze Szwecji marki Volvo 240. Został on wprowadzony na rynek w 1974 roku i - w ówczesnych czasach - spełniał wszystkie wymagania klimatyczne oraz rynkowe. Był on projektowany przede wszystkim z myślą o przeciętnych mieszkańcach Szwecji. Posiadał on (i jak widać, nadal posiada) nadwozie samonośne z blachy stalowej, a także silniki benzynowe o kilku oznaczeniach, tj. B19, B21, B200 i B27 (zależne od roku produkcji).

Samochód Volvo 240 produkowano w sumie dziewięć lat - od 1974 roku do 1993 roku. Łącznie na drogi wyjechało prawie trzy miliony sztuk. Jak jednak widać, auto autora filmu, a zarazem pomysłodawcy "ożywienia" go, trzyma się doskonale.

Volvo 240, które... ożyło?

Chris NG podłączył do swojego samochodu starą, niebieską kasetę z nagraniem utworu "Africa", a następnie... włożył do stacyjki kluczyki. Autor nagrania nie odpalił silnika ani nie przekręcił klucza - po prostu go włożył, a samochód zaczął grać. Wszystko za sprawą modułu, który włącza się, kiedy drzwi auta są otwarte.

Zamiast zatem zwykłego, monotonnego alarmu, Chris pozwolił sobie na puszczenie wodzy fantazji. Nie chodzi tu zatem o zwykłe, banalne odtworzenie przeboju przez pamięć USB, bądź płytę.

"Africa" Toto przeżywa swój renesans

Autor nagrania, Chris NG raczej nie wybrał utworu przypadkowo. Choć przebój "Africa" zespołu Toto pochodzi z 1982 roku, w ciągu kilku ostatnich miesięcy, na całym świecie stał się fenomenem w Internecie. Jest on zatem inspiracją dla wielu coverów oraz memów, a także - jak widać na filmie - ciekawych rozwiązań.

Nie tylko Chris, ale i Paweł Zadrożniak coveruje słynny przebój

Polski informatyk Paweł Zadrożniak skonstruował instrument "The Floppotron", który składa się z aż 64 stacji dyskietek oraz starych części komputerowych. Zadrożniak, oprócz "Smells Like Teen Spirit" Nirvany czy "The Final Coutdown" Europe, postanowił także wykorzystać popularność utworu "Africa" Toto i wykorzystał swój instrument do zaprezentowania go w nieco innym, niecodziennym wydaniu.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA