W Polsce powstaną szybkie stacje ładowania aut. To przełom na rynku elektromobilnym?

Gabriela Polak
12.03.2018 04:16
Otwarcie stacji ładowania samochodów elektrycznych w warszawskiej Galerii Mokotów

Otwarcie stacji ładowania samochodów elektrycznych w warszawskiej Galerii Mokotów (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Już w przyszłym, 2019 roku firma GreenWay odda do użytku przy autostradzie A1 i A2 dwie ultraszybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych o mocy nawet 350 kW. Z dwa lata w Polsce będzie można spotkać około 200 stacji tego typu, w tym 10 ultraszybkich.

Ultraszybkie stacje ładowania aut elektrycznych pozwolą naładować akumulatory w stu procentach w zaledwie trzy minuty, a sam samochód będzie w stanie przejechać nawet do stu kilometrów.

Na autostradzie A1 zamierzamy zainstalować również stacje ultraszybkie. Planujemy je osadzić w miejscach skrzyżowań z innymi autostradami, na przykład na odcinku A1, między Trójmiastem a Łodzią

- powiedział Rafał Czyżewski z firmy GreenWay Polska. Całkowity czas ładowania samochodu będzie uzależniony od zainstalowanego w aucie systemu elektrycznego. Projekt budowy stacji jest w całości współfinansowany przez Unię Europejską.

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • kivvvi

    0

    Brawo dla nas! Wreszcie się coś rusza i w naszym kraju z ta elektromobilnoscia. Jeżdżę elektrykiem juz ponad rok i w sumie gdyby nie stacje greenway'a byloby ciezko dojechac z miejsca w miejsce zwlaszcza jesli podrozuje sie po kraju z roznymi dystansami. Moze za kilka lat uda sie dorównac i liczbie punktow w krajach zachodnich a my wreszcie bedziemy mogli odetchnac chociaz o 20% zdrowszym powietrzem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA