Pojedynek telefonu Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S8. Czy warto zainwestować w nowego flagowca?

Gabriela Polak
05.03.2018 17:25
Pojedynek telefonu Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S8/YouTube.com

Pojedynek telefonu Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S8/YouTube.com (YouTube.com)

Na premierę telefonu Samsung Galaxy S9 czekał cały świat. Teraz jednak pojawia się coraz więcej wątpliwości co do jego perfekcyjności. Choć niektóre błędy i drobne mankamenty smartfona Samsung S8 zostały wyeliminowane, to na jaw wychodzą inne wady najnowszego flagowca koreańskiej marki. Warto jednak - tym samym - spojrzeć na oba modele i sprawdzić, czym się między sobą różnią.

Na pierwszy ogień - ekran

Samsung S8, w zestawieniu z Samsung Galaxy S9, miał nieco mniejszy ekran. Podstawowe wartości prezentują się na korzyść nowszego modelu. Wymiary S9 - w stosunku do swojego poprzednika cechuje się bardziej smukłą sylwetką. Oba jednak są wyposażone w ekran AMOLED. Koreańska firma zdecydowała się też zwiększyć o 20% ochronę Galaxy S9 przed upadkami, dzięki czemu jest on bardziej wytrzymały od smartfona Samsung Galaxy S8, nie wspominając również o telefonie Samsung Galaxy S7.

Lepszy procesor, większa wydajność telefonu Samsung Galaxy S9

Jak się okazuje, Samsung Galaxy S9 jest napędzany przez procesor Samsung Exynos 9810, zaś poprzedni model działa dzięki Samsungowi Exynos 8895. Dzięki tejże zmianie, S9 ma być bardziej wydajny. Warto również wspomnieć, że smartfony różnią się też systemem operacyjnym. Starszy działa na podstawie Androida 7.0 Nougat, z kolei najnowszy - Androida 8.0 Oreo.

 

Podobne parametry pamięciowe

Zarówno Samsung Galaxy S8, jak również i Samsung S9 mają podobną pamięć - po 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Różnica jednak istnieje pomiędzy możliwą pojemnością kart microSD. Model z 2017 roku pozwala obsługiwać pamięć do 256 GB, zaś z 2018 - aż do 400 GB.

Z całą pewnością to, na co warto zwrócić uwagę, to aparaty fotograficzne. Samsung Galaxy S9 ma nieco lepsze parametry, czyli jaśniejszą przysłonę. Dzięki temu, najnowszy flagowiec - w porównaniu ze smartfonem Samsung Galaxy S8 - będzie robił lepsze zdjęcia w ciemności. Oprócz tego, głośniki Galaxy S9 są wspierane przez technologię Dolby Atmos.

Funkcje systemowe i asystent Bixby, czyli czego nie ma Samsung Galaxy S8?

Nie da się ukryć, że Galaxy S9 ma nowe funkcje systemowe, takie jak między innymi AR Emoji, który zamienia twarz człowieka na postać animowaną. Oprócz tego, flagowiec z 2018 roku posiada asystenta Bixby, a tego nie ma z kolei S8. 

Naszym więc zdaniem - skupiając się na niewielkich różnicach - nie warto inwestować w Galaxy S9. Mimo to jednak, jeśli ktoś jest w posiadaniu telefonu Samsung Galaxy S7 - wówczas nad kupnem nowszego modelu można się zastanowić. S8 to koszt około dwóch tysięcy, S7 - około półtora tysiąca.

Zobacz także

POLECANE RADIA