Instagram przygotowuje nową funkcję. Wkrótce zadzwonimy z aplikacji?

Gabriela Polak
02.03.2018 12:33
Instagram przygotowuje nową funkcję. Wkrótce zadzwonimy z aplikacji?/Pixabay.com

Instagram przygotowuje nową funkcję. Wkrótce zadzwonimy z aplikacji?/Pixabay.com (Pixabay.com)

Jak odkrył TechCrunch, Instagram posiada na platformie ukryte kody, zatytułowane "Połączenia" oraz "Połączenia Video". Choć sami twórcy aplikacji odmówili komentarza, to prawdopodobnie już wkrótce użytkownicy będą mogli nawiązywać połączenia bezpośrednio z innymi osobami posiadającymi konto na Instagramie. Po oddaniu w ręce internautów nowej funkcji, popularna aplikacja stanie się jeszcze większym zagrożeniem dla Snapchata, niż dotychczas.

Nowa funkcja zmieni istotę stosowania aplikacji Instagram?

Wszystko wskazuje na to, że aplikacja znacząco zmieni pojęcie internautów co do jej stosowania. Jeśli możliwość wykonywania połączeń stanie się rzeczywistością, użytkownicy będą mogli nawiązywać kontakt z każdym posiadającym konto na portalu. Nie wiadomo jednak jak na zmiany zareagują osoby znane, takie jak Małgorzata Rozenek Instagram bowiem w jej życiu publicznym odgrywa ważną rolę, a możliwość połączeń może zniechęcić celebrytów do korzystania z aplikacji.

Nie można podać żadnych szczegółów ani oficjalnych informacji, jednak całkiem możliwe, że funkcja wykonywania połączeń głosowych i video zostanie upubliczniona już wkrótce. Prawdopodobnie więc wszystko będzie działało w podobny sposób do Messengera. Tam jednak połączenia można nawiązywać jedynie z użytkownikami dodanymi do listy kontaktów, czego nie można potwierdzić w przypadku rzeczonej aplikacji.

Możliwość wykonywania połączeń będzie problemem dla znanych i lubianych?

Jeśli możliwość połączeń stanie się prawdą, problem mogą mieć osoby znane. W tym przypadku (choć nie są jeszcze znane szczegóły), z funkcją prawdopodobnie będzie musiał uporać się Robert Lewandowski Instagram bowiem nie mówi o tym, kto i do kogo będzie mógł dzwonić.

Instagram 2018, czyli historia aplikacji

Instagram powstał w 2010 roku i początkowo miał pełnić funkcję serwisu fotograficznego. W kwietniu jednak 2012 roku został kupiony przez Facebook'a, co doprowadziło do poważnych zmian w regulaminie, a - w efekcie - spadku aktywności użytkowników. Aby więc na nowo przyciągnąć internautów, właściciele decydowali się na wprowadzenie wielu nowych funkcji, między innymi (w ostatnim czasie) InstaStory, co do złudzenia przypomina popularną aplikację Snapchat.

Wszystko więc wskazuje na to, że portal dalej chce się rozwijać - tym sposobem nowa funkcja może go przenieść na inny poziom. Wersja Instagram 2018 prawdopodobnie stanie się zatem jeszcze lepsza między innymi od wspomnianego Snapchata. 

Nie da się jednak ukryć, że w przypadku chociażby Małgorzaty Rozenek Instagram jest popularną formą komunikacji z fanami. Z podobnym zagrożeniem mogą się jednak zmagać inni celebryci, między innymi Robert Lewandowski Instagram w wykonaniu słynnego piłkarza może więc stać się zagrożeniem dla jego prywatności. Ostateczna jednak wersja funkcji wykonywania połączeń nie jest znana. Jeśli zatem zostanie odpowiednio dopracowana, kto wie - może przybliży znanych do zwykłych użytkowników?

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA