Vero zagrozi Facebook'owi i Instagramowi? Aplikację pobrano już ponad milion razy

Gabriela Polak
02.03.2018 22:45
Vero zagraża Facebook'owi? Aplikację pobrano już ponad milion razy/YouTube

Vero zagraża Facebook'owi? Aplikację pobrano już ponad milion razy/YouTube (YouTube)

Vero jest aplikacją społecznościową, która zanotowała ponad pół miliona pobrań w niecałe dwadzieścia cztery godziny. Tym samym, jest nową, bardzo groźną konkurencją zarówno dla portalu Facebook, jak też i aplikacji Twitter oraz Instagram.

Vero przypadnie do gustom użytkownikom Facebook'a?

Świat social media z każdym dniem zyskuje coraz to nowsze narzędzia marketingowe, aplikacje, a także samych użytkowników. Najlepszym dowodem jest właśnie Vero, która stała się niezwykle popularna wśród Internautów. Od uruchomienia aplikacji, w ciągu doby pobrano ją ponad pięćset tysięcy razy, z kolei w poniedziałek na swoich smartfonach miało ją już milion osób.

Drugi Facebook podbija rynek

Aplikacja Vero została stworzona w związku z coraz częściej pojawiającymi się fałszywymi newsami, z którymi problem ma między innymi Facebook. Jej twórcy chcieli więc udostępnić internautom tak zwaną prawdziwą społeczność, co - najwidoczniej - spodobało się wszystkim. 

W czym tkwi sekret sukcesu?

Nie da się ukryć, że Vero jest bardzo poważną konkurencją dla innych wiodących portali społecznościowych - między innymi Instagrama. Wszystko za sprawą prób stworzenia sieci jak najbardziej naturalnej, która nie będzie na siłę łączyć użytkowników. Twórcy aplikacji stawiają więc na jakość, a nie ilość. Jak się można zatem domyślić - aplikacja nie będzie tolerować zakładania fałszywych kont oraz botów, które mogą znacząco zawyżać jej statystyki. 

Aby więc uniknąć niezdrowym i niepotwierdzonym informacjom, Vero, przed publikacją postów, sprawdza ich autentyczność. Samo stosowanie aplikacji przypomina nieco Instagrama - można wrzucać zdjęcia, dodać hashtagi, a także m.in. komentować. Ponadto, Vero umożliwia wrzucanie muzyki i klipów.

 

Obecnie, opierając się na danych przygotowanych przez Apptopię, mężczyźni stanowią 68% wszystkich użytkowników Vero, natomiast przedział wieku połowy z nich wynosi 21 do 40 lat. Wszystko więc wskazuje na to, że świat social media szybko polubił nową aplikację.

Intuicyjny panel aplikacji i (nie)łatwa rejestracja?

W kwestii takiej jak logowanie Facebook i Instagram - w porównaniu z Vero - są znacznie prostsze w obsłudze. Wielu nowych użytkowników skarży się między innymi na nieprzychodzące SMS-y aktywacyjne, a także długie oczekiwanie na telefon będący formą alternatywną.

Mimo to, pojawia się również inny problem, który może zaważyć na przyszłości aplikacji - Vero jest darmowe tylko dla pierwszego miliona użytkowników. Reszta będzie musiała zapłacić. W tej sytuacji zdaje się, że w sprawie, takiej jak opłaty czy wspomniane już logowanie Facebook może być spokojne.

Zobacz także

POLECANE RADIA