To koniec telefonów z funkcją Dual SIM? Nadszedł czas na aplikację 2nr

Gabriela Polak
02.03.2018 04:19
HTC Dual Sim

HTC Dual Sim (fot. Łukasz Cichy)

2nr - tak nazywa się nowa, polska aplikacja, która pozwala uzyskać nowy, tymczasowy numer, bez konieczności posiadania funkcji Dual SIM i dwóch kart. Program jest w pełni darmowy i wymaga jedynie dostępu do Internetu.

Do tej pory możliwość drugiego numeru bez karty SIM udostępniały sieci takie jak Orange i Play, jednak były one płatne. Tymczasem za aplikację 2nr - stworzoną przez firmę MobileLabs - nie trzeba płacić. Po zainstalowaniu jej na telefonie, użytkownicy mogą zapoznać się ze szczegółową instrukcją, dzięki której jej panel będzie prosty w obsłudze.

Zainteresowani losują numer tymczasowy, który jest ważny przez siedem dni od zapisania, jednak istnieje możliwość jego przedłużenia, jeśli ktoś zadzwoni lub napisze. Obecnie aplikacja 2nr pozwala tylko odbierać połączenia, SMS-y i MMS-y, wysyłać zaproszenia do rozmów i odsłuchiwać nagrania z poczty głosowej.

Na razie nie można z numerów tymczasowych wykonywać połączeń, ale firma MobileLabs pracuje również i nad tą funkcją. Użytkownicy mogą wylosować i zapisać trzy numery tymczasowe, a następnie wybrać ustalone godziny i dni ich aktywacji. Jeśli jednak ktoś zadzwoni na dany numer, kiedy będzie on nieaktywny, wówczas włączy się poczta głosowa. Aplikację 2nr można obecnie ściągnąć z Google Play, jednak MobileLabs pracuje obecnie nad wprowadzeniem jej do systemu iOS. 

Zobacz także

POLECANE RADIA