Sony nie próżnuje podczas MWC 2018. Xperia XZ2 i Xperia XZ Compact oficjalnie zaprezentowane

Gabriela Polak
26.02.2018 14:30
Sony nie próżnuje podczas MWC 2018. Xperia XZ2 i Xperia XZ Compact oficjalnie zaprezentowane/YouTube.com

Sony nie próżnuje podczas MWC 2018. Xperia XZ2 i Xperia XZ Compact oficjalnie zaprezentowane/YouTube.com (YouTube.com)

Targi MWC odbywające się w Barcelonie co roku obfitują w mobilne niespodzianki. Jak się okazuje, również i tym razem są one prawdziwą gratką - w pierwszym dniu zaprezentowano już najnowszy flagowiec Samsunga, a w tym samym czasie swojej premiery doczekały się dwa japońskie smartfony Sony - Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact.

Firma Sony postawiła na odświeżenie wzornictwa

Japońska marka - prezentując flagowce Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact - odkryła przed ciekawskimi wszystkie już karty. Można więc oficjalnie powiedzieć, że firma zdecydowała się odświeżyć nieco wygląd najnowszych smartfonów, a jednocześnie odchudzić ramki, które do niedawna jeszcze wręcz straszyły i odpychały od siebie. 

Premierowy Sony Xperia ma 5,7-calowy ekran TRILUMINO S o rozdzielczości Full HD+. Telefon jest napędzany przez procesor Snapdragon 845 (podobnie jak Samsung Galaxy S9+), a wspomaga go 4 GB RAM. Wewnętrzna z kolei pamięć pomieści 64 GB z możliwością rozbudowy do 400 GB poprzez kartę microSD.

Najwyższa jakość zdjęć gwarantowana

Sony zdecydowało się wyposażyć najnowszy telefon w główny aparat fotograficzny IMX400 z rozdzielczością 19 Mpix oraz światłem f/2. Ponadto, dzięki kamerze, istnieje możliwość nagrywania filmów z 960 klatkami na sekundę. 

 

Pomniejszona wersja telefonu Sony Xperia XZ2, czyli Xperia XZ2 Compact

Smartfon Sony Xperia XZ2 Compact to kolejny model zaprezentowany przez japońską firmę podczas targów MWC 2018. Ten jest mniejszą wersją XZ2 o przekątnej 5 cali, jednak również i bardziej ubogą. W przeciwieństwie do pierwszego smartfona, Compact nie posiada między innymi bezprzewodowego ładowania baterii.

Najnowszy Sony Xperia dogoni konkurencję?

Choć Sony postawiło na odchudzone ramki oraz znacznie bardziej nowoczesny wygląd, to jednak wciąż odbiega od konkurencji, takiej jak między innymi Samsung Galaxy S9. Ten również miał swoją premierę podczas pierwszego dnia tegorocznych targów Mobile World Congress, jednak jego specyfikacja z całą pewnością jest o wiele lepsza w stosunku do Sony Xperia XZ2. Ekran wychodzący poza standardowe ramy, podwójny aparat oraz zastosowanie sztucznej inteligencji to tylko niektóre z możliwości smartfona Samsung. Więcej o specyfikacji S9 można przeczytać tutaj.

Zobacz także

POLECANE RADIA