To już koniec spekulacji. Samsung w końcu zaprezentował Galaxy S9

Gabriela Polak
26.02.2018 13:15
To już koniec spekulacji. Samsung w końcu zaprezentował Galaxy S9/YouTube.com

To już koniec spekulacji. Samsung w końcu zaprezentował Galaxy S9/YouTube.com (YouTube.com)

Podczas pierwszego dnia targów Mobile World Congress, odbywających się w Barcelonie, Samsung zaprezentował długo wyczekiwanego smartfona - Samsunga Galaxy S9. Wszystkie zagadki i nieścisłości zostały tym samym rozwiane, a koreański flagowiec może - w stosunkowo krótkim czasie - podbić światowy rynek.

Prezentacja telefonu Samsung Galaxy S9 odbyła się w godzinach wieczornych i była transmitowana również przez Internet. Jak się okazuje, premiera przyciągnęła wielu niecierpliwych, a sam smartfon przerósł najśmielsze oczekiwania. 

Aparat w Samsung Galaxy S9 godny najlepszych lustrzanek

Największe wrażenie zrobiły między innymi wzornictwo, bogata kolorystyka oraz ekran wychodzący poza standardowe ramki. Dużą jednak uwagę przykuł aparat fotograficzny. Najnowszy Samsung Galaxy został wyposażony w czujnik Super Speed Dual Pixel, dzięki czemu może łączyć aż 12 klatek w jednym zdjęciu. Ze względu na podwójną kamerę, Samsung Galaxy S9 robi znacznie bardziej szczegółowe fotografie w stosunku do jednego. 

Tylny aparat z kolei ma zmienną przysłonę, a to oznacza, że zdjęcia są pozbawione jakichkolwiek przyciemnień i szumów. Samsung zainwestował też w Bixby, czyli sztuczną inteligencję korzystającą z aparatu. Może ona więc m.in. tłumaczyć języki obce w czasie rzeczywistym i poznawać fakty na temat otoczenia.

 

Wcześniej Samsung S8, a teraz najnowszy Samsung Galaxy mogą stać się komputerami

Samsung S8 po podłączeniu do monitora przy użyciu stacji bazowej DeX stawał się komputerem. Podobna możliwość została zawarta w S9, jednak stacja bazowa została bardziej dopracowana. Dzięki temu, użytkownicy mogą podłączyć telefon do monitora, myszki i klawiatury, a następnie edytować dokumenty, bądź grać w gry.

Zaprezentowany flagowiec ma ekran AMOLED, zaś za jego wydajność odpowiada Exynos 9810 lub Snapdragon 845 (w przypadku S9+). Oprócz tego, telefon ma 4 GB i 6 GB pamięci RAM.

 

Samsung Galaxy S9 ma rywala?

25 lutego swoją premierę miał też Sony Xperia XZ2 (wraz z pomniejszoną wersją), jednak - po pierwszych wrażeniach - można odnieść wrażenie, że w chwili obecnej to Samsung góruje nad japońską marką. Więcej na temat flagowca Sony można znaleźć tutaj!

Zobacz także

POLECANE RADIA