Renault chce dokonać niemożliwego. Na Atlantyku zbuduje eko-wyspę

Gabriela Polak
26.02.2018 05:54
Renault chce dokonać niemożliwego. Na Atlantyku zbuduje eko-wyspę/Pixabay.com

Renault chce dokonać niemożliwego. Na Atlantyku zbuduje eko-wyspę/Pixabay.com (Pixabay.com)

Renault włącza się w wyścig szczurów. Koncerny z całego świata próbują wynaleźć sposób na efektywne pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych - tym razem z pomysłem wyszła francuska marka, która postanowiła zbudować ekologiczną wyspę na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Ekologiczna wyspa ma powstać na wyspie Porto Santo, która należy do Portugalii. Bardzo często miejsce to odwiedzają turyści z Europy Zachodniej, co miało skłonić inżynierów Renault do zmiany jej w miejsce bardziej ekologiczne.

Na wyspie mieszka dwudziestu stałych mieszkańców, którzy - zgodnie z planem firmy - otrzymają dwadzieścia w pełni elektrycznych pojazdów Zoe i 6 Kangoo Z.E. Oprócz tego, koncern zbuduje na Porto Santo 40 stacji ładowania aut tego typu, tak aby zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogli bez trudu się przemieszczać.

Auta mają też - w przyszłości - zasilać lokalną sieć energetyczną, zaś zużyte akumulatory pomogą w budowaniu dużych power banków, które będą magazynować energię pozyskaną z elektrowni solarnych i wiatrowych.

Zobacz także

POLECANE RADIA