Do złudzenia przypomina iPhone X. Poznajcie Ulefone T2 Pro

Gabriela Polak
23.02.2018 15:05
Ulefone do złudzenia przypomina iPhone'a X/Facebook.com

Ulefone do złudzenia przypomina iPhone'a X/Facebook.com (Facebook.com)

Czy to iPhone X? Ulefone T2 Pro jest najnowszym flagowcem stworzonym przez Chińczyków. Nie pozostawia on wątpliwości - twórcy mocno wzorowali się na wersji iPhone X. Zarówno wygląd, jak i jego parametry silnie nawiązują do słynnego już modelu Apple, jednak jego cena jest znacznie niższa.

Iphone X a Ulefone T2 Pro - te same proporcje, ten sam charakterystyczny wygląd

Ulefone T2 Pro ma bardzo podobny ekran do iPhone'a X, którego proporcje wynoszą 19:9, a także charakterystyczne wcięcie w górnej części. W tym miejscu będzie znajdować się między innymi kamerka do wideorozmów, a także robienia selfie. Oprócz tego, duży wyświetlacz zostanie wyposażony w zaokrąglone narożniki.

Nie da się jednak ukryć, że poprzedni smartfon Chińczyków, Ulefone Power, był strzałem w dziesiątkę. To prawdopodobnie skłoniło ich do stworzenia kolejnego flagowca.

W przypadku jednak dolnej części Ulefone T2 Pro ramka będzie nieco grubsza w stosunku do iPhone'a X. Należy jednocześnie nadmienić, że zostanie on wyposażony w MediaTek Helio-70, co oznacza, iż będzie pierwszym na świecie smartfonem z tymże procesorem. Za grafikę z kolei ma odpowiadać układ GPU Mali G72 MP4.

Tylna obudowa smartfona prawdopodobnie została wykonana ze szkła, zaś ramka - z metalu. Główny, podwójny aparat wyposażono z podwójną diodę LED. Należy też wspomnieć o zawartym czytniku linii papilarnych, dual SIM, modemie LTE oraz 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Na razie jednak nieznana jest pojemność baterii, co może być kluczową kwestią w sprawie Ulefone T2 Pro.

Premiera pod koniec lutego

Oficjalna premiera Ulefone T2 Pro ma odbyć się w Barcelonie w trakcie targów Mobile World Congress 2018. Wydarzenie to rozpocznie się dokładnie 26 lutego i potrwa do 1 marca

Ulefone T2 Pro będzie godnym następcą Ulefone Power i podbije rynek?

Choć do premiery nie zostało wiele czasu, to twórcy już od dłuższego czasu nie kryją się z odkrywaniem kart. Od jakiegoś czasu można oglądać coraz to nowsze zdjęcia najnowszego smartfona. Mimo to jednak, oprócz przypominania iPhone'a X, chiński flagowiec może podbić rynek między innymi za sprawą procesora MediaTek Helio-70, sześciocalowego ekranu czy chociażby układu graficznego.

Zobacz także

POLECANE RADIA