Nokia powróciła i podbija rynek. Pokonała już Lenovo, Sony i Google

Gabriela Polak
16.02.2018 13:16
Nokia 8

Nokia 8 (fot. Bartłomiej Pawlak)

Jak się okazuje, wykupując prawa do produkcji urządzeń pod nazwą Nokii, firma HMD Global trafiła w samo sedno. Według danych przygotowanych przez Counterpoint Research, w ostatnim kwartale 2017 roku sprzedano ponad 4,4 milionów urządzeń z nazwą Nokii. Sukces dodał skrzydeł producentowi - szykowana jest kolejna linia produktów.

Choć HMD Global jest stosunkowo krótko na rynku, to już teraz zdołał - po wykupieniu praw do nazwy Nokii - sprzedać znacznie więcej urządzeń w porównaniu ze słynnymi markami, takimi jak między innymi HTC, Lenovo, Alcatel, Sony, OnePlus, Coolpad, ASUS czy chociażby Google. Jednocześnie jednak, zbudowana od samych podstaw linia miała swoją premierę na rynku na początku zeszłego roku, co tym bardziej zachwyca pod względem ilości sprzedanych urządzeń.

Nokia 6 2018 - nowa-stara nazwa smartfonów

Jak przyznaje firma HMD Global, już wkrótce zaprezentowana zostanie nowa linia smartfonów. Wśród urządzeń znajdzie się kontynuacja smartfonów takich jak Nokia 5, 6, 7, 8 i inne. Dla odróżnienia jednak do nazwy najnowszych modeli dodawany będzie rok produkcji, na przykład Nokia 6 2018.

Nokia pnie się w górę

W porównaniu z poprzednim kwartałem, Nokia przesunęła się z szesnastego na jedenaste miejsce na liście największych producentów na świecie. W ostatnich trzech miesiącach poprzedniego roku, HMD Global sprzedał więcej telefonów komórkowych niż najbardziej znani weterani.

Nokia 3310 i Nokia Lumia powracają (a to dopiero początek)

W lutym w trakcie targów MWC 2017 w Barcelonie zaprezentowano odświeżoną wersję słynnego już telefonu Nokia 3310. Telefon błyskawicznie zyskał wiernych - zarówno nowych, jak i starych - fanów.

Podobnie jest również w przypadku linii telefonów Nokia Lumia. Najnowszy smartfon, Nokia 10 jest następcą Lumii 1020. Według najnowszych informacji, może mieć aż pięć obiektywów, odświeżony wygląd, większy ekran oraz odchudzone ramki, co z całą pewnością może jeszcze bardziej popchnąć firmę HMD Global w stronę szczytu na liście największych producentów telefonów.

Zobacz także

POLECANE RADIA