Daniel Craig sprzedaje swój samochód. To okazja, by poczuć się jak James Bond!

Gabriela Polak
16.02.2018 15:30
Okazja, by poczuć się jak James Bond. Daniel Craig sprzedaje swój samochód/YouTube.com

Okazja, by poczuć się jak James Bond. Daniel Craig sprzedaje swój samochód/YouTube.com (YouTube.com)

James Bond jest najbardziej znanym agentem na świecie, a teraz każdy ma okazję, by wczuć się w jego rolę. Daniel Craig grający brytyjskiego szpiega 007 oddał swój samochód na aukcję charytatywną. Okazja jest tym większa, bowiem można zarówno wesprzeć organizację pomagającą dzieciom z biednych rodzin, jak i zostać właścicielem limitowanego auta Aston Martin Vanquish.

Aktorzy grający Jamesa Bonda zmieniali się, zaś samochody Astona Martina regularnie można było zobaczyć we wszystkich częściach o agencie 007 - począwszy od 1964 roku aż do 2015 roku. W ostatnich jednak czterech filmach brytyjskiego szpiega grał Daniel Craig, do którego od 2014 roku należał model Aston Martin Vanquish z limitowanej edycji. 

Chcesz poczuć się jak James Bond? Teraz masz okazję

Osobisty Vanquish Daniela Craiga trafi na aukcję charytatywną, organizowaną przez dom aukcyjny Christie. Cel jest szczytny - pieniądze zostaną przeznaczone organizacji The Opportunity Network, która pomaga uczniom z biednych rodzin zdobyć wykształcenie i osiągnąć szczyt wymarzonej kariery. W zarządzie organizacji zasiada zarówno Craig, jak i jego żona - aktora Rachel Weisz. 

 

Szacuje się, że samochód Aston Martin Vanquish jest wart od 400 tysięcy do 600 tysięcy dolarów. Auto będzie można również obejrzeć w showroom'ie w Los Angeles od 27 lutego do 3 marca. Następnie, Vanquish trafi do Nowej Jorku, gdzie 20 kwietnia zostanie finalnie sprzedany.

Istnieje tylko sto egzemplarzy auta Aston Martin Vanquish

Samochód został podarowany Craigowi w hołdzie za jego karierę. Aston Martin Vanquish wyprodukowano jedynie w stu egzemplarzach w ramach setnej rocznicy powstania słynnej marki. Auto należące do brytyjskiego aktora ma ciemnoniebieskie nadwozie oraz ciemnoniebieskie, skórzane wnętrze, które Craig wybrał osobiście.

W zeszłym roku Daniel Craig przyznał, że po raz ostatni wcieli się w rolę agenta 007 - Jamesa Bonda. Film James Bond 25 ma trafić do brytyjskich kin ósmego listopada przyszłego roku. Wcześniej Brytyjczyk grał szpiega czterokrotnie - w Casino Royale (2006), 007 Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) oraz Spectre (2015). 

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA