Nadchodzą nowe emoji! Pojawią się jeszcze w tym roku

Gabriela Polak
12.02.2018 13:43
Nadchodzą nowe emoji! Pojawią się jeszcze w tym roku/YouTube.com

Nadchodzą nowe emoji! Pojawią się jeszcze w tym roku/YouTube.com (YouTube.com)

Emoji są jednymi z najbardziej popularnych piktogramów, których używają internauci. Teraz jednak pojawią się nowe, a wśród nich znajdziemy "zimną twarz" z wiszącymi soplami, emotikonki z czerwonymi i białymi włosami, flagę piracką, raka czy superbohaterów. Będzie ich dokładnie 157.

Jak niedawno ogłosiła organizacja odpowiedzialna za emoji dostępne na systemy Android i iOS - Unicode Consortium - tak zwany język obrazkowy zostanie powiększony z 2 666 do 2 823 znaków. 

Emoji będą bardziej kolorowe i śmieszniejsze

Do już i tak dość pokaźnej kolekcji dołączą nowe buźki. Po pierwsze, będą one bardziej kolorowe - emoji kobiet oraz mężczyzn zyskają nowe, różne kolory włosów, a także dość ciekawe fryzury. Oprócz tego, do użytku internautów trafią łysi oraz superbohaterowie w wersji o różnych odcieniach skóry. 

Klasyczne emoji przejdzie metamorfozę

Nie da się zapomnieć również i o buźce klasycznej. Dołączonych do nich zostanie aż sześć reakcji - wśród nich emoji "gorące" oraz z błagalnym wyrazem twarzy, przypominające wręcz popularnego kota ze Shreka. Aktualizacji - oprócz tego - doczekają się zwierzęta oraz sprzęt przeznaczony do użytku domowego. Będzie można stosować między innymi rolkę papieru toaletowego, gąbkę, miotłę czy chociażby mydło.

 

Zmiany dla użytkowników portalu Facebook i Twittera

Najwięksi miłośnicy emoji mogli już wcześniej używać między innymi flagi pirackiej, która była dostępna na Twitterze. Podobnie jest również z symbolem nieskończoności, oferowany na urządzenia Samsunga. Niedługo jednak z pełnej listy nowych buziek będą mogli korzystać internauci na portalu Facebook

Warto tym samym przypomnieć, że emoji fb są używane najczęściej - zarówno w postach, komentarzach, jak i w wiadomościach prywatnych.

Kiedy doczekamy się aktualizacji?

Nowe emoji pojawią się na telefonach komórkowych jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie użytkownicy smartfonów z iOS będą mogli ujrzeć je w czerwcu, a w pełni korzystać - jesienią, po nowej aktualizacji systemu. Android z kolei wyda je prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Każdy może wnieść swoje pomysły do emoji fb!

Unicode Consortium postanowiło wyjść naprzeciw internautom. Jeśli ktoś czuje, że wciąż - pomimo aktualizacji - brakuje mu odpowiedniego obrazka, może śmiało skorzystać z formularza organizacji i zgłosić swoje pomysły.

Zobacz także

POLECANE RADIA