Inteligentny dom przestał być "technologią jutra". Wszystko dzięki marce Samsung

Gabriela Polak
10.02.2018 12:00
Inteligentny dom stanie się codziennością?/YouTube.com

Inteligentny dom stanie się codziennością?/YouTube.com (YouTube.com)

W Rzymie odbyła się konferencja Samsung European Forum 2018, podczas której południowokoreański producent przedstawił inteligentny dom. Rozwiązania, jakie 5 lutego zaprezentowano we Włoszech, już niedługo mogą stać się naszą codziennością.

Inteligentne domy do tej pory były przedstawiane jako technologia jutra. Jak więc śmiało można stwierdzić, jutro musi w końcu nadejść i tak właśnie dzieje się w tym przypadku. Samsung w głównej poświęcił zorganizowaną konferencję rozwiązaniom, jakie wkrótce będą dostępne w każdym domu.

Kontrola sprzętów dzięki innym urządzeniom, czyli inteligentne domy nadchodzą

Podczas Samsung European Forum 2018 zaprezentowano między innymi możliwość łączenia ze sobą sprzętów różnych kategorii oraz ich kontrolę przy pomocy kolejnych urządzeń. Inteligentne domy określane są również jako connected home oraz connected devices. Są to hasła, na których - jak przyznaje południowokoreański producent - Samsung chce skupić się w bieżącym, 2018 roku.

Intuicyjność i prostota przede wszystkim

Choć technologia wkracza na coraz to nowsze ścieżki, Samsung przyznaje, że inteligentne domy mają być przede wszystkim intuicyjne oraz proste w obsłudze, tak aby nikt nie miał problemu z ich obsługą. 

Inteligentny dom ma działać na podstawie programu zainstalowanego w smartfonie. Dzięki aplikacji, będzie można sterować wszelkimi urządzeniami RTV i AGD. Tym samym, mieszkańcy będą mieli możliwość sterowania odkurzaczem przy użyciu telefonu czy też połączenia się z lodówką. 

Samsung chce oddać w ręce zwykłych użytkowników swoją aplikację jeszcze w tym roku, jednak to nie wszystko, ponieważ producent stworzył również między innymi asystenta prania o nazwie Q-rator. Dzięki niemu, będzie można wrzucić brudne rzeczy do bębna, a następnie powiedzieć, jaki materiał się w nim znajduje, jaki ma kolor oraz określić stopień zabrudzenia, a asystent sam określi odpowiedni program prania.

Marka nie próżnuje - kolejny Samsung Galaxy czeka na premierę, a Samsung A8 2018 już jest dostępny

Zorganizowana w Rzymie konferencja to kolejny dowód na to, że Samsung potrafi pracować nad kilkoma urządzeniami jednocześnie. Już 25 lutego odbędzie się premiera najnowszego telefonu Samsung Galaxy S9. Tym samym, Samsung A8 2018 już jest dostępny w wybranych sklepach w Polsce. Można go obecnie zamawiać przedpremierowo w cenie ponad dwóch tysięcy.

POLECANE RADIA