Bitwa coverów - Last Christmas

17.12.2009 16:30
Ten moment musiał kiedyś nastąpić. LAST CHRISTMAS już dzisiaj w Bitwie Coverów. To wszystko przez pogodę.

Wielu próbowało się zmierzyć z tą sztandarową piosenką kojarzoną z okresem świątecznym - spośród nich wybraliśmy dzisiaj siedmiu wykonawców. Czy któraś z wersji jest godna oryginału?

CARRIE UNDERWOOD

Laureatka amerykańskiej edycji "Idola", która ma już na swoim koncie ponad 14 milionów sprzedanych płyt, wykonała swoją wersję "Last Christmas" na uroczystym koncercie w Waszyngtonie. Jej interpretacja jest dosyć klasyczna. Czy jest w niej coś, co zachwyca? Decyzja należy do Was?

COLDPLAY

Zanim Coldplay stało się zespołem, którego głównym przeznaczeniem jest granie na stadionach, potrafili robić swoim fanom takie niespodzianki. W 2007 roku jako świąteczne pozdrowienie nagrali krótką wersję "Last Christmas". Akustyczne instrumenty i wokal Chrisa Martina (z niewielką pomocą Willa Championa).

ERLEND OYE

Znany z Kings Of Convenience i Whitest Boy Alive, Erlend Oye, zaprezentował bardzo kameralną interpretację "Last Christmas". Cover w jego wykonaniu znalazł się na składance "Seasonal Greetings" wydanej w 2002 roku.

KOLĘDA DWÓCH SERC

W 2004 roku czterech polskich wykonawców przygotowało rodzimą wersję utworu "Last Christmas" na kompilację "Święta, święta". Jako "Kolędę dwóch serc" zaśpiewali ją Kuba Badach, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert i Andrzej Piaseczny. Ten ostatni jest również autorem tekstu.

LITTLE BOOTS

Nagranie z coverem "Last Christmas" w wykonaniu Little Boots pochodzi z serii filmików, które wokalistka rejestrowała u siebie w domu i umieszczała na YouTube jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty. Ten nagrała przed rokiem jako prezent dla fanów na święta.

RAP ALLSTARS

Rap Allstars, czyli 2 Ruff, 2-4 Family, 4 The Cause, Down Low, Sweetbox i Leroy Daniels, to nie kto inny, jak gwiazdy niemieckiej Vivy sprzed paru dobrych lat. Jak sama nazwa tego składu sugeruje, nagrali na pół "rapowaną", na pół śpiewaną wersję "Last Christmas". Swego czasu niejeden dzieciak podrygiwał do tego bitu!

TRAVIS

Travis powoli wyrastają na mistrzów coverów - również "Last Christmas" znalazło się w ich repertuarze. Nie ograniczyli się do akustycznej wersji, zaprezentowali swoje pełne brzmienie. Czy to jednak wystarczy, aby wyróżnić się na tle pozostałych propozycji?

WHAM!

Na koniec tradycyjnie oryginał:

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje UMBRELLA według Was:

1. Vanilla Sky - 28%

2. The Baseballs - 28%

3. Manic Street Preachers - 19%

4. Tegan i Sara - 12%

5. Biffy Clyro - 8%

6. PV Nova - 5%

KR

PYTANIE Która wersja LAST CHRISTMAS jest najlepsza?

  • Carrie Underwood
  • Coldplay
  • Erlend Oye
  • Kolęda dwóch serc
  • Little Boots
  • Rap Allstars
  • Travis

POLECANE RADIA