To były piękne dni: niemieckie gwiazdy "Bravo"

20.07.2009 12:56
MR PRESIDENT

MR PRESIDENT (MR PRESIDENT)

Redaktorzy Infomuzyki wciąż się starzeją, sięgają więc w przeszłość. Za naszych czasów "Bravo" nieustannie pisało o niemieckich gwiazdkach, których losy miały nas z jakichś względów obchodzić. Pamiętacie jeszcze tych wykonawców?

Nie oszukujmy się, prawie każdy w połowie lat 90. czytał "Bravo". Czasopismo to było pozycją obowiązkową dla tych, których fascynowały tajemnice ludzkiego ciała (vide rubryka "Mój pierwszy raz"). Stare "Bravo" urasta dzisiaj wręcz do rangi kultowej - każdy je pamięta, a wiele osób do dzisiaj zastanawia się, czy słynne listy z różnymi dziwnymi pytaniami, były prawdziwe, czy to tylko legendy.

Jednak obok plakatów, fotoopowieści, których bohaterowie mieli zawsze uderzająco niemodne ubrania, a także "listów do...", w "Bravo" znaleźć można było najświeższe informacje z niemieckiego rynku muzycznego. Pamiętacie jeszcze te wielkie osobowości muzyczne, o których z takim rozmiłowaniem czytaliśmy?

Blümchen

Blümchen, czyli Jasmin Wagner, uwodziła swoim urokiem i niewinnością. Tak, niewinnością. Panna Kwiatuszek przy każdej okazji wypytywana była przez "Bravo" o to, jak to możliwe, że mimo szesnastki na karku i niekwestionowanej urody, wokalistka nadal jest dziewicą. W latach 90. nagrała trzy niemieckojęzyczne i - jako Blossom - dwa anglojęzyczne albumy. Wokalistka, aktorka i modelka (w tej branży zaczynała już jako 4-latka) kilka lat temu zerwała z wizerunkiem nastoletniej gwiazdy i porzuciła pseudonim Blümchen. Jej ostatnia płyta ukazała się w 2006 r.

Mr. President

Lady Danii, Lazy Dee i T-Seven pamięta chyba każdy. Ich największy przebój "Coco Jamboo" odniósł pewien sukces nawet w USA, gdzie znalazł się na 21. miejscu listy Billboardu. A my przypominamy kolejny singiel trójki, "I Give You My Heart".

Gil

Autorka niniejszej notki jak dziś pamięta lekcję angielskiego w podstawówce (tuż po tym, jak do "Bravo" dołączona była kolekcja naklejek), podczas której jedna z koleżanek naskarżyła na drugą: "Proszę pani, a ona ma Gila w piórniku!". Chyba najciekawszą rzeczą, jaką nagrał ten długowłosy młodzieniec była stworzona we współpracy z The Moffats (wersja testowa Jonas Brothers, pamiętacie?) piosenka "If You Only Knew". O ile pamięć nas nie myli, blond pięknością i obiektem westchnień Gila w klipie jest nie kto inny jak siostra Nicka Cartera.

Tic Tac Toe

Trudno było je zapomnieć, nie tylko dlatego, że kilka ich kawałków zrobiło w Polsce niemałą karierę, ale i dlatego, że niemal w każdym numerze "Bravo" znajdowały się artykuły o nich. Zwykle skandalizujące. A to okazywało się, że któraś się prostytuowała, a to dziewczyny prowadziły - prawdziwą lub marketingową - wojnę z Sabriną Setlur, która uważana była nawet przez jakiś czas za ich rywalkę, a to dlatego, że ich nazwa została już zastrzeżona przez kogoś innego, a to w końcu dlatego, że Lee i Jazzy wyrzuciły z zespołu Ricky, która podobno do nich nie pasowała. Po latach zaczęła jednak pasować i wróciła do zespołu. Niedawno grupa reaktywowała się i podobno pracuje nad nowym albumem, który ukaże się jesienią. Tym razem w zespole zabraknąć ma Lee, jej miejsce zajmie Sara Brahms, która zastępowała też Ricky podczas jej nieobecności.

Sabrina Setlur

Jej starciami z Tic Tac Toe żyła niejedna młoda nastolatka. Raperka działa do tej pory, ale jej największym przebojem pozostaje "Du Liebst Mich Nicht" z 1997 r.

Squeezer

Ciekawy przypadek - nazwę tego zespołu kojarzy już chyba mało kto, ale pewnie ciągle jesteście w stanie zanucić przebój "Sweet Kisses". Jeżeli pamiętacie jednego z ówczesnych prezenterów Vivy, Molę Adebisi, to mamy dla Was ciekawostkę - założyciel Squeezera jest jego kuzynem.

A na koniec wszyscy razem - w towarzystwie kilku innych gwiazd z "naszych czasów".

Pamiętacie jeszcze jakieś niemieckie gwiazdki, które poznaliście dzięki "Bravo" w latach 90.?

IB

POLECANE RADIA