Sopot Festival 2008, czy Sopot Festival 1988?

18.07.2008 12:13
Kim Wilde

Kim Wilde (Kim Wilde w Sopocie w latach 90, fot.AG)

Znamy już wszystkich wykonawców, którzy wystąpią drugiego dnia Sopot Festival organizowanego przez TVN. Zapowiada się gorąca impreza w klimatach lat 80 - część z tych gwiazd wystąpiła na festiwalu dokładnie 20 lat temu.

Pisaliśmy już o tym, że w Operze Leśnej wystąpią Sabrina i Samantha Fox. Teraz do tych pań dołączyli Sandra, Kim Wilde, Limahl i Kajagoogoo, Shakin' Stevens oraz Tomas Anders i Modern Talking. Na imprezie przenoszącej nas dwadzieścia lat wstecz, usłyszymy więc największe hity tej dekady.

Cofnijmy się na chwilę do Sopotu z 1988 roku: 

Kim Wilde (tak, z niemieckim lektorem):

Sabrina:

Impreza w 1988 odbywała się pod hasłem "Srebrny jubileusz". Prowadzącymi była słynna para Krystyna Loska i nieodżałowany Lucjan Kydryński oraz ich dzieci: Grażyna Torbicka i Marcin Kydryński. Nie wiemy, czy  z powodu pompy, z jaką zorganizowano tę imprezę, czy może z innych przyczyn, festiwal po 1988 zaczął borykać się z kłopotami finansowymi i od następnego roku przeszedł w prywatne ręce - było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Czy tegoroczny Sopot będzie równie przełomowy? Mamy co do tego pewne wątpliwości, w każdym razie w tym roku prowadzeniem imprez zajmie się Magda Mołek. 

Festiwal odbędzie się 23 i 24 sierpnia. Pierwszego dnia imprezy odbędzie się konkurs o Bursztynowego Słowika. Najpierw zmierzą się w nim polscy wykonawcy: Formacja Nieżywych Schabuff ("Ławka"), For Teens ("Jesteś częścią mnie"), Natalia Lesz ("Power of attraction"), Pectus ("To, co chiałbym Ci dać") oraz Video i Anna Wyszkoni ("Soft"). Najlepszy z tej piątki weźmie udział w części konkursowej z zagranicznymi wykonawcami: Danny, Oh Laura, Matt Pokora, Ruslana feat. T-Pain, Velvet i Mans Zelmerlöw.

POLECANE RADIA