Janet Jackson narzeka na wytwórnię

10.06.2008 10:47
Janet Jackson

Janet Jackson (Janet Jackson, fot. Photorazzi)

Nie ma coś w ostatnich latach Janet Jackson szczęścia do wytwórni płytowych. Z Virgin rozstała się w cokolwiek niemiłych okolicznościach, zarzucając oficynie brak promocji i wsparcia. Teraz sytuacja powtarza się, a Janet nie oszczędziła "uprzejmości" obecnym szefom z Island Def Jam.

Ostatni krążek Janet Jackson zatytułowany "Discipline" ukazał się w lutym, debiutując na pierwszym miejscu Billboardu . Jak dotąd album znalazł blisko czterysta tysięcy nabywców, ale od kwietnia nie jest już właściwie promowany. Artystka nie kryje z tego powodu frustracji, zarzucając wytwórni różne zaniedbania i działanie wbrew jej interesom, chociażby poprzez wypuszczenie singla "LUV" , którego Janet nie rozpatrywała w tym kontekście.

W odpowiedzi udzielonej magazynowi Billboard rzecznik prasowy wytwórni Island Def Jam powiedział lakonicznie:

Niestety nie doświadczyliśmy przy okazji tego albumu oczekiwanych rezultatów. Nie zmienia to faktu, że bardzo szanujemy i cenimy Janet.

Jackson powiedziała również, że to z winy wytwórni i braku jej aktywności na rynku promocji, artystce nie będzie dane podczas letniej trasy koncertowej "Rock Witchu tour" , organizowanej przez Live Nation , zawitać do Europy. Rzecznik prasowy Island Def Jam uciął temat krótko, mówiąc, że label nie ma nic wspólnego z trasą koncertową. Czyżby czekało nas więc kolejne odejście wielkiej gwiazdy z dużej wytwórni? Pożyjemy, zobaczymy.

POLECANE RADIA