Zmiany w Kulcie

kasiaro
10.03.2008 07:32

Krzysztof Banasik,fot.Rafał Nowakowski

Krzysztof "Banan" Banasik nie jest już członkiem zespołu Kult . Grający na gitarze i waltorni muzyk, odszedł z grupy w tamtym tygodniu.

Informację ogłosił Kazik Staszewski na forum zespołu. Odbyły się już pierwsze koncerty bez Banana. Jego miejsce zajął Wojtek Jabłoński , dotychczas techniczny Kultu i gitarzysta Buldoga. Jak wyjaśnił Kazik, zmiana nie była spowodowana różnicami artystycznymi, ale zachowaniem muzyka:

Wczoraj rano w aucie miała miejsce kuriozalna awantura o miejsce, podczas której Wiertarka o mało nie dostał w tubę. Poziom agresji Krzycha był tak wysoki,że reszta kapeli i techniczni uciekli z auta. Mnie przy tym jeszcze nie było,ale gdy wyszedłem z klatki do auta wszyscy byli mocno przerażeni. Gdy dałem wyraz swojemu zdziwieniu i oburzeniu na zaistniałą sytuację, zostałem skrzyczany,że trzymam stronę Pietra."A czyją niby stronę mam trzymac wobec takiego zachowania" zapytałem i na to Banan wysiadł z wozu i ruszył do domu. Mimo próśb nie wsiadł z powrotem. Zostawił swój zespół samemu sobie w dniu wystepu. Parę lat temu miała miejscee analogiczna sytuacja gdy na coś zły opuścił grupę i poszedł do pociągu. Niemal na kolanach błagałem go wtedy by zmienił decyzję. Po jakimś czasie powiedzialem mu, że błagałem po raz ostatni i następnego razu nie będzie.

Staszewski podkreślił również, że jego decyzja jest ostateczna. Krzysztof Banasik grał w Kulcie od 1988 roku. Oprócz tego można go usłyszeć m.in.w Armii.

Artykuł powstał dzięki informacji nadesłanej na Alert24.pl , tel. 605 24 24 24

POLECANE RADIA