"Tak mi się nie chce" - przekonuje wokalistka Mikromusic

Dominika Cianciara
04.11.2017 12:31
Mikromusic

Mikromusic (https://www.facebook.com/mikromusic/photos/)

Zespół Mikromusic wraca w wielkim stylu. Kapela wprowadzająca elektroniczne brzmienia na polski rynek muzyczny, teraz wprowadzi swoich słuchaczy w mocno przyziemne sprawy. Piosenki o tym, że się nie chce, lub co poradzić synowi wchodzącemu w dorosłość. O tym, jak bardzo się tęskni będąc daleko od bliskich i jak uspokajająco działa widok mgły nad stawem. Mikromusic czaruje tym, czego nie dostrzegamy na co dzień.

Piosenek o pięknej miłości nastolatków jest wiele. Tylko kto pisze o kurach domowych i zatroskanych rodzicach? Mało kto. I właśnie tym tematom przygląda się zespół Mikromusic . Okazuje się, że wydanie krążka o tematyce nie będącej "trendy" wcale nie było proste ale zespół, który ma już jakieś doświadczenie na rynku muzycznym, świetnie sobie z tym poradził.

Niezależne Mikromusic w 2017 roku

Mikromusic przy okazji wydania nowej płyty pochwaliło się, dlaczego ten krążek jest czymś bardzo ważnym i wyjątkowym.

Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań, nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia. - zawiadamia Mikromusic

Mikromusic o zwykłym życiu

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć teledysk do piosenki "Synu" , która także znajduje się na nowej płycie. Ostatnio jednak do sieci trafił klip promujący krążek "Tak mi się nie chce" . Można tu doświadczyć ciekawego odwrócenia ról, gdzie to mężczyzna zostaje kurą domową, podczas gdy kobieta robi karierę zawodową a nawet popada w romans. Co prawda tekst jest kobiecy, jednak tę zamianę ról można potraktować alegorycznie - jakby dla przestrogi karierowiczom płci każdej.

 

Piosenka jest w starym i dobrze znanym stylu Mikromusic . Tutaj niewiele Was zaskoczy (co wcale nie jest minusem nowej płyty). Przyjemne, melodyjne tło i słodki głos wokalistki, Natalii Grosiak towarzyszą podczas słuchania opowieści z życia wziętych. Płyta "Tak mi się nie chce" jest świetną propozycją dla tych, którzy planują weekendową podróż samochodem. Zwłaszcza, że właśnie pojawiło się słońce.

Zobacz także

POLECANE RADIA