MGMT powraca z nowym teledyskiem

Dominika Cianciara
04.11.2017 08:45
MGMT

MGMT (https://www.facebook.com/mgmt/photos/)

Na ten moment fani MGMT czekali aż cztery lata. Po długiej przerwie zespół wraca w stylu retro i znowu zachwyca. Do sieci trafił teledysk promujący album, który ma ukazać się na początku 2018 roku.

MGMT to zespół złożony z młodych specyficznych osobników, którzy zdobyli serca słuchaczy świetnym połączeniem starego popu z możliwościami dzisiejszych urządzeń muzycznych. Słuchali ich zarówno młodzi jak i starsi. Melodyjne utwory po prostu nie dają się nie lubić. Teraz MGMT zapowiada swoją nową płytę, która ma okazać się jeszcze bardziej retro niż poprzednie krążki.

Singiel "Little Dark Age" promujący nadchodzący album, został wyreżyserowany przez Davida MacNutta i Nathaniela Axela. Jak przystało na MGMT , nie brakuje tutaj surrealizmu, jednak tym razem inspiracją stał się dla zespołu okres średniowiecza. Upiorni bohaterowie świetnie komponują się z nowym utworem i jego przekazem. Bardzo możliwe, że taka estetyka pojawiła się w kontekście niedawnego Halloween.

 

Cztery lata przerwy to dobry czas - prawdziwi fani z pewnością nie zapomnieli jeszcze o chłopakach z MGMT . Czy młodzi muzycy powtórzą sukces z czasów poprzednich płyt? MGMT założono w 2002 roku. W jego skład wchodzą między innymi utalentowani multiinstrumentaliści Ben Goldwasser i Andrew VanWyngarden . W 2009 roku MGMT wystąpili w Polsce na Orange Warsaw Festival, a w 2014 roku na Open'er Festival. Czy przyjadą także promować swoją nową płytę w 2018 roku? Lepiej zacząć sprawdzać, bo jeśli pojawią się bilety, z pewnością szybko zostaną wyprzedane.

Zobacz także

POLECANE RADIA