You Me At Six, White Lies, The Kooks i Interpol na Coke Live Music Festival

mm
05.04.2011 17:10
White Lies

White Lies (White Lies, fot.mat.prasowe)

You Me At Six, White Lies, The Kooks i Interpol to gwiazdy tegorocznego Coke Live Music Festival. Impreza odbędzie się w 19 i 20 sierpnia w Krakowie.

Kapelę You Me At Six w roku 2004 założyło dwóch kumpli - Max Heyler i John Franceschi. Do składu szybko dołączyli Matt Barnes i Chris Miller. Kierunek wyznaczyły im szkolne fascynacje muzyczne - Linkin Park i The Offspring. Obecność na rynku zaznaczyli EP-ką "We Know What It Means To Be Alone". Materiał był zdecydowanie cięższy w brzmieniu od wydanego w 2008 albumu "Take Off Your Colours", na którym kapela wypracowała własny styl, dodając więcej melodyjności. Niecałe dwa lata później wydali kolejny krążek, "Hold Me Down". Latem tego roku, nowy materiał zaprezentują przed koncertami blink-182, a także na festiwalach, w tym na krakowskim Coke'u. Anglicy zaprezentują się 19 sierpnia o 17.30 na scenie głównej.

Od czasu ich pierwszej wizyty podczas Open'er Festival 2009, White Lies odwiedzili nasz kraj kilkukrotnie, zawsze gromadząc liczną publiczność i dając znakomite koncerty. "Death", "To Lose My Life" czy "Bigger Then Us" nawet na najlepszym audiofilskim sprzęcie nie brzmią tak świetnie, jak na żywo. Koncert White Lies na Coke Live będzie pierwszym festiwalowym występem od momentu wydania drugiego albumu - "Ritual". White Lies zagrają 19 sierpnia o godzinie 19.00 na scenie głównej.

Zespół Kooks wsławił się utworami "Sofa Song", "Naive" i "Always Where I Need To Be". Pierwsza płyta, "Insied In/Inside Out", choć wypakowana przebojami musiała uznać wyższość debiutu Arctic Monkeys, który ukazał się w tym samym czasie. Wydany dwa lata później "Konk" nie miał już konkurencji i po pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na szczycie UK Top 40. Sprawdzianem popularności The Kooks będzie premiera ich trzeciego longplaya, zapowiadana na lato tego roku. Tymczasem 19 sierpnia od 21.00 na scenie głównej Coke'a będzie można sprawdzić koncertową formę Anglików.

Interpol zadebiutował albumem "Turn On The Bright Lights". Za sprawą wokalu Paula Banksa i sekcji rytmicznej kojarzeni byli z Joy Division. Zresztą porównanie do tej legendy przylgnęło do Interpol na całe lata, i nie zmieniły tego kolejne płyty kapeli - "Antics" i "Our Love To Admire". Dziś kapela już jako trio kontynuuje karierę, promując wydany kilka miesięcy temu longplay "Interpol". Amerykanów będzie można zobaczyć 19 sierpnia o 23.00 na scenie głównej.

Festiwal odbędzie się 19 i 20 sierpnia w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Posłuchaj radia The Kooks i radia Interpol na tuba.fm

POLECANE RADIA