Zespół Balthazar zaprasza na koncert w Polsce!

Redakcja
08.03.2022 09:02
Balthazar

Balthazar (Materialy prasowe)

Koncert odbędzie się 5 maja 2022 roku w klubie Palladium w Warszawie.

Twórcy takich przebojów jak „Fever", „Changes", a ostatnio także pochodzącego z najnowszego albumu utworu „Losers", belgijska grupa Balthazar zagra w Polsce jedyny koncert 5 maja 2022 r. w warszawskim Palladium. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzi występ Sylvie Kreusch – uznawanej za jedną z najbardziej imponujących i elektryzujących artystek w Europie.

Zmysłowy, stylowy i seksowny. W takich przymiotnikach określa się sam Balthazar i nie ma w tym nic dziwnego. Gdyby miały one swoje alternatywne brzmienie najlepiej wyrażałyby je piosenki pochodzące z takich albumów jak „Fever" i najnowszego „Sand" (2021 r.). To właśnie dzięki temu wydawnictwu grupa ugruntowała sobie pozycję króla alternatywnego popu, który panuje niepodzielnie także w granicznej krainie soulu. Czemużby nie! „(…) Mieliśmy poczucie, że przy „Fever" nie doszliśmy tam, dokąd chcieliśmy. Od tego wyszliśmy więc przy tworzeniu nowego albumu: pójdźmy o krok dalej" – tłumaczy jeden z frontmanów grupy, Maarten Devoldere. Najnowszy album (tworzony po części także w trakcie pandemii) to pewnego rodzaju stawianie pierwszych kroków w miejscach nieznanych i stąd, być może, słychać na nim powiew świeżości, zmotywowania i młodzieńczej energii, podobnej do tej, którą pamiętać można jeszcze z 2010 r., gdy grupa wydała swój pierwszy album „Applause". Unikalność „Sand" polega na tym, że łączy on minimalnie zaaranżowany pop z elegancką elektroniką i wyrafinowanym groovem. Album potwierdza status grupy jako nieustraszonych poszukiwaczy nietuzinkowych muzycznych rozwiązań i niepodważalny talent do songwritingu.

Znana z brutalnego, ekspresyjnego liryzmu i bystrego ucha zarówno w stylistyce eksperymentalnej, jak i popowej, Sylvie Kreusch to pochodząca z Antwerpii artystka. O twórczości utalentowanej wokalistki i kompozytorki wielokrotnie pisały światowe media: The Washington Post, Le Monde, Le Figaro, Der Spiegel, Harper’s Bazaar oraz Vogue. Kreusch spełnia się na wielu polach, a jej pionierska muzyka i oryginalne wizualizacje stanowią znaczący wkład w produkcję wielu projektów muzycznych, filmowych czy uznanych marek modowych (Paryski Tydzień Mody, Prada, Victoria’s Secret). W ciągu ostatniej dekady wokalistka udzielała się m.in. w projekcie Soldier’s Heart and Warhaus – solowej produkcji Maartena Devoldere’a. W 2018 r. otrzymała nagrodę Red Bull Elektropedia dla najbardziej obiecującej artystki. Rok później na rynku ukazała się debiutancka EP-ka Sylvie pt. „BADA BING! BADA BOOM!". W listopadzie ubiegłego roku artystka zaprezentowała swój pierwszy, długogrający album zatytułowany „Montbray".

Bilety w cenach: miejsca stojące: 99 zł (pula I), 119 zł (pula II)

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl.

POLECANE RADIA