Blossoms z listem miłosnym do Nowego Jorku w klipie "The Keeper"

Redakcja
27.11.2019 13:38
Blossoms

Blossoms (Universal Music Polska materiały prasowe)

W sieci pojawił się klip do "The Keeper" - singla promującego trzecią płytę niezwykle popularnej indie-rockowej formacji Blossoms. Premiera "Foolish Loving Spaces" zaplanowana jest na 31 stycznia 2020.

Za reżyserię teledysku opowiada sam zespół. Nakręcony Super 8 klip to list miłosny dla Nowego Jorku. W nostalgicznym klipie oglądamy najbardziej kultowe lokacje z Wielkiego Jabłka.

 

Za produkcję nowej płyty Blossoms „Foolish Loving Spaces” odpowiadają stali współpracownicy zespołu – James Skelly oraz Rich Turvey z Parr Street Studios w Liverpoolu. Teksty Toma Ogdena dotyczą romantycznych wzlotów i upadków. Myles Kellock na klawiszach zapewnia chwytliwe motywy jak z kultowych gier komputerowych, a gitara Josha Dewhursta nadaje materiałowi filmowego klimatu. Joe Donovan na perkusji i Charlie Salt na basie dbają o taneczny wymiar „Foolish Loving Spaces”.

Blossoms tak opowiadają o nagrywaniu albumu: – To czyste uczczenie miłości w każdym jej fascynującym wymiarze. Bawimy się z konceptem grzechu, zakazanych uczuć… W wakacje słuchaliśmy bardzo dużo takich płyt jak „Stop Making Sense”, „The Joshua Tree” czy „Screamadelica”, to były nasze główne inspiracje.

Blossoms powstało w 2013 roku. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Blossoms” (2016), spędził dwa tygodnie na szczycie listy sprzedaży w UK, jak również zapewnił muzykom nominacje do BRIT Award i Mercury Prize. Wydany dwa lata później „Cool Like You” przyniósł takie przeboje jak „I Can’t Stand It”, „There’s A Reason Why (I Never Returned Your Calls)” i „How Long Will This Last?”.

POLECANE RADIA