Polsat SuperHit Festiwal 2018

Magdalena Możdżonek
28.05.2018 19:16
Doda

Doda (WBF)

Obok festiwalu w Opolu jest najpopularniejszym i najważniejszym festiwalem muzycznym w Polsce. W latach 2003-2014 nosił nazwę TopTrendy jednak od 2015 roku znany jest pod hasłem SopotHit Festiwal. W miniony weekend, 25-27 maja, odbyła się już 4 edycja.

Dwa dni obfitowały w występy najlepszych muzyków w Polsce. Trzeci jak zwykle należał do kabaretów. Pierwszego dnia odbył się "Koncert Platynowy", a więc na scenie zaśpiewali Ci, których album od stycznia 2017 roku do lutego 2018 pokrył się platyną. Plusem tego koncertu był fakt, że różnorodność gatunków muzycznych mogła zadowolić każdego widza. W Operze Leśnej w Sopocie wystąpili: Natalia Nykiel, Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Doda, Boys, Piękni i Młodzi, Cleo,

 

Kortez, Popek, Maryla Rodowicz i Donatan, Ewelina Lisowska, Kali, Mateusz Ziółko, Artur Andrus, Mini Disco oraz współprowadzący tę część festiwalu Sławomir.

Kolejną częścią tego wieczoru był jubileusz 10 - lecia Sylwii Grzeszczak.

Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje, a utwór „Bezdroża” który śpiewa wspólnie z Mateuszem Ziółko został ogłoszony Cyfrową Piosenką roku 2017.

 

Dzień zakończył się koncertem Sławomira.

 

Podczas drugiego dnia wybierany był radiowy przebój roku. Koncert poprowadzili Ewa Farna, Maciej Rock, Dariusz Maciborek, Krzysztof Ibisz oraz  Ewa Błachnio i Kabaret Młodych Panów, którzy jak wiemy specjalizują się w kabaretach.

Z pośród 11 utworów laureatem został Grzegorz Hyży z utworem „O Pani”.

 

Resztę podium zajęli dwaj didżeje C-Bool  „ DJ Is Your Second Name” zdobył drugie miejsce.

Trzecie padło łupem naszego tegorocznego reprezentanta na Eurowizji Gromieego  z piosenka „Spirit”.

O "Radiowy Przebój Roku" walczyli również: Ewa Farna, Natalia Szroeder, Loka, Margaret, Kayah, Anna Wyszkoni, Lanberry oraz Sound'n'Grace i Filip Lato.

 

Tego dnia podobnie jak pierwszego obchodziliśmy jubileusz. Tym razem koncert dotyczył Michała Bajora, który świętował swoje 45-lecie pracy na scenie. Został nagrodzony Sercem i specjalną Telekamerę. 

 

Trzeci dzień, kończący jednocześnie festiwal w Sopocie był poświęcony rozrywce a scena przemieniła się w arenę śmiechu za sprawą najlepszych kabaretów w Polsce. Cały festiwal widzowie mogli śledzić na antenie Polsatu.

 

POLECANE RADIA