Salvador Sobral w Polsce!

Magdalena Możdżonek
16.05.2018 10:44
Eurowizja 2017

Eurowizja 2017 (AA/ABACA / AA/ABACA/EAST NEWS)

Ubiegłoroczny zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji po długiej przerwie wraca do koncertowania. Już wkrótce zacznie trasę koncertową po swoim ojczystym kraju. Na jego liście znalazły się również inne kraje między innymi Hiszpania.

Po 53 latach Portugalia wygrała Eurowizję. Utwór "Amar pelos dois"  w Kijowie został doceniony zarówno prze jurorów jak i widzów. 

 

Po wygranej Eurowizji Salvador zniknął z mediów co było spowodowane jego chorobą.

Pod koniec grudnia 2017 roku Sobral przeszedł poważną operację przeszczepu serca. Powrót do normalnego życia był dla niego ciężki, ponieważ długi czas spędził w odosobnieniu w swoim domu. Jednak przyznał się, że teraz może już normalnie funkcjonować i chodzić po schodach, które kiedyś były dla niego ogromnym kłopotem.

W wywiadzie dla "Wiwibloggs", Sobral zdradził, że w czerwcu i lipcu będzie koncertować w Hiszpanii a miasta jakie odwiedzi to między innymi Madryt, Barcelona, Walencja i Malaga.

W portugalskich mediach Salvador Sobral podał swoją trasę koncertową na przyszły rok, która obejmuje zarówno jego solowe koncerty jak i występy z zespołem Alexander Search, którego jest wokalistą. Portugalczyk odwiedzi również Polskę. Koncerty zaplanowane są na kwiecień.

POLECANE RADIA