ABBA wraca po 35 latach!

Magdalena Możdżonek
02.05.2018 09:51
ABBA

ABBA (ABBA)

ABBA to szwedzka grupa pop, utworzona w Sztokholmie w 1972 roku przez Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad: nazwa grupy pochodzi od pierwszej litery w każdym z ich imion. Ich kariera nabrała tempa po tym jak w 1974 roku z piosenką "Waterloo" wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji.
 

Dwa lata później ABBA odwiedziła nasz kraj po raz pierwszy i zarazem ostatni. Koncert odbył się w warszawskim studiu Telewizji Polskiej.

Kilka dni temu na sowim oficjalnym profilu na Instagramie,Szwedzi dodali zdjęcie z informacją o powrocie na muzyczny rynek.

Decyzja o wyruszeniu w ekscytującą trasę z avatarem zespołu ABBA doprowadziła do niespodziewanego zwrotu. Poczuliśmy we czwórkę, że po jakichś 35 latach fajnie byłoby znów połączyć siły i razem wejść do studia nagraniowego. Więc to zrobiliśmy!  To było tak, jakby czas się zatrzymał i że byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Niezwykle radosne przeżycie! Zaowocowało to powstaniem dwóch nowych piosenek, a jedna z nich „I Still Have Fair In You” zostanie wykorzystana w specjalnej produkcji telewizyjnej wyprodukowanej przez NBC i BBC, która swoją premierę będzie mieć w grudniu. Być może jesteśmy już starzy, ale piosenki są nowe. I dobrze się z tym czujemy

ABBA na swoim koncie ma wiele utworów, które podbiły listy przebojów między innymi  „Dancing Queen. Piosenka dotarła do 1 miejsca listy Billboardu.

 

Podczas swojej kariery ABBA sprzedała ponad 370 milionów płyt na całym świecie.

POLECANE RADIA