Conchita Wurst wyznaje że ma HIV

Magdalena Możdżonek
16.04.2018 12:53
Conchita Wurst

Conchita Wurst (https://web.facebook.com/ConchitaWurst/)

Drag Queen z Austrii w swoim najnowszym poście na Instagramie wyznała się do tego, że jest nosicielem wirusa HIV. Dlaczego dopiero teraz zwyciężczyni 59 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji zdecydował się ujawnić ten fakt?

Conchita wczoraj na Instagramie przyznała się do tego, że od kilkunastu lat ma HIV. Dlaczego zrobiła to dopiero teraz? Wszystko wyjaśnia w swojej wypowiedzi:

W rzeczywistości nie ma to znaczenia dla opinii publicznej, ale mój były chłopak grozi mi, że poda tę prywatną informację do wiadomości publicznej i nie dam nikomu prawa do zastraszenia mnie i wpłynięcia na moje życie w przyszłości

Thomas Neuwirth, który od 2011 roku występuje pod pseudonimem sceniczny Conchity, wyjaśnia dlaczego nigdy nie mówił o chorobie:

Nie chciałem podawać tego do wiadomości publicznej z kilku powodów, chcę tylko wspomnieć o dwóch z nich: najważniejsza była moja rodzina, która od pierwszego dnia znała mnie i wspierała bezwarunkowo.(…) Podobnie, moi przyjaciele zdawali sobie z tego sprawę od dłuższego czasu i postępują z tym w sposób bezstronny, którego pragnęliby wszyscy i wszyscy zainteresowani. Po drugie, jest to informacja, która moim zdaniem dotyczy głównie osób, z którymi możliwy jest kontakt seksualny.

W swojej emocjonującej wypowiedzi,Thomas zwraca się również do fanów:

Informacja o moim statusie HIV, może być dla ciebie nowa - mój status nie jest! Czuję się dobrze i jestem silniejszy, bardziej zmotywowany i wolny niż kiedykolwiek. Dziękuję za wsparcie!

POLECANE RADIA